Комуналку за зруйноване чи пошкоджене житло нараховують більш як 3 мільйонам українців - депутат
Комуналку за зруйноване чи пошкоджене житло нараховують більш як 3 мільйонам українців - депутат

Комуналку за зруйноване чи пошкоджене житло нараховують більш як 3 мільйонам українців - депутат

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який скасовує нарахування плати за житлово-комунальні послуги для власників житла, що було пошкоджене та знищене внаслідок агресії РФ. Платежі знову нараховуватимуть, коли житло буде відновлено.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив співавтор законопроєкту, член парламентської комісії із захисту ВПО Максим Ткаченко.

«До нас зверталась велика кількість переселенців з логічним питанням, чому вони мають платити за утримання будинку, в якому жити неможливо? Йдеться про знищене чи пошкоджене житло внаслідок бойових дій чи терактів з боку ворога. На сьогодні понад три мільйони громадян країни, на жаль, мають таке житло», - зазначив він.

Депутат розповів, що члени Тимчасової спеціальної комісії із захисту прав ВПО зареєстрували законопроєкт, який покликаний «відновити справедливість для тих, чиєжитло в багатоквартирному будинку було знищене внаслідок бойових дій або терактів з боку Росії».

«Якщо пошкодження настільки серйозні, що у квартирі жити неможливо, то після її обстеження органами місцевої влади нарахування плати за комунальні послуги будуть зупинені», - зазначив Ткаченко.

Депутат пояснив, що дати пошкоджень / знищення та дати відновлення встановлюються актами комісійних обстежень, якими також фіксується категорія пошкоджень, що надалі є підставою для зупинення чи поновлення: нарахування плати за комунальні послуги та абонентське обслуговування; нарахування або перерахунку плати за житлову послугу за рішенням зборів співвласників.

Також відповідні акти стануть підставою для зупинення нарахування плати за житлово-комунальні послуги особам, майно яких знищене і не підлягає відновленню.

Окрім того, пропонується зупинити сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до прийняття рішення щодо такої пільги з урахуванням вимог статей 12 та 266 Податкового Кодексу України.

За словами депутата, нарахування комунальних платежів пропонується відновити лише після того, як квартира стане знову придатною для проживання.

«Це — основні зміни, які ми запропонували в законопроєкті. Найближчим часом чекаємо на його розгляд у комітетах та в сесійній залі», - підкреслив Ткаченко.

Політик також підкреслив, що нещодавно ТСК також зареєструвала ще один законопроєкт, що стосується житла для ВПО, який, зокрема, робить програму єВідновлення доступною для всіх постраждалих від війни.

Як повідомляв Укрінформ, жителі Покровської громади в Донецькій області подали 1344 заявки на отримання державної допомоги за зруйноване житло.

Джерело матеріала
loader
loader