/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F6b775bb2822537cbb2b460c025b7e87c.jpg)
Під майже замерзлою водою Антарктиди знайдено скупчення життя зі щупальцями: його зафіксували
Кадри глибоководного життя, що зачаровують, було знято під час експедиції в період із грудня 2024 до 2025 року. Скупчення життя було виявлено вченими на глибині понад 1000 метрів під майже замерзлою водою Антарктичного півострова і зафіксовано на камеру.
Про це пише IFLScience.
Під час дослідження вчені використовували дистанційно керований апарат (ROV), який виявив у водах під крижаним півостровом вид головоногих молюсків, відомий як Moratoothopsis longimana — примарно-білий кальмар з довгими, елегантними щупальцями. Автори дослідження також зазначають, все ще занадто мало відомо про цей глибоководний вид, але його назва вказує на незвично довгі руки.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Приблизно на цій же глибині вчені зіткнулися зі Slosarczykovia circumantarctica — цей головоногий молюск має напівпрозору тканину, що дає змогу чітко бачити внутрішні органи тварини, включно з травним трактом. Він також оснащений великими світловими очима, що ідеально підходять для навігації в чорних глибинах океану, куди ніколи не проникає сонячне світло.
Найбільшим сюрпризом стало виявлення антарктичного неокавіда (Alluroteuthis antarcticus), поміченого на глибині близько 1500 метрів. Одну дивовижну криваво-червону особину навіть помітили такою, що стискає у своїх щупальцях спійману здобич — можливо, мантію іншого кальмара, можливо, навіть одного з його власного виду.
Зазначимо, що Антарктида є домівкою для цілої низки головоногих молюсків: від крихітних 15-сантиметрових Brachioteuthis до дуже великого 4-метрового колосального кальмара. Гігантський антарктичний восьминіг також мешкає в холодних водах, що оточують континент.
Багато з цих головоногих молюсків виробили унікальні фізіологічні риси, щоб вижити в суворих умовах Південного океану з температурою нижче нуля. Наприклад, у гігантського антарктичного восьминога спеціалізована блакитна кров, яка допомагає забезпечувати тканини киснем за температури нижче нуля. В інших морських видів кров перекачує білки-антифризи, допомагаючи справлятися з дуже холодною водою.
Науці відомі десятки різних видів кальмарів, що мешкають у Південному океані, проте вчені вважають, що найнезвичайніші особини насправді все ще не відкриті дослідниками, бо уникають будь-якого контакту з людиною. Крім головоногих молюсків, загальне біорізноманіття Південного океану досі не повністю вивчено.
Вчені зазначають, що багато років суворий клімат і віддаленість Південного океану довгий час перешкоджали науковим дослідженням. На щастя, останні досягнення в галузі науки розширюють наші можливості та знання.
Раніше Фокус писав про те, що ізольовані в Антарктиді вчені просять негайно повернути їх додому.
