Техніка на фронті: чому західна ППО та танки недосконалі і яка зброя виявилась найкращою
Техніка на фронті: чому західна ППО та танки недосконалі і яка зброя виявилась найкращою

Техніка на фронті: чому західна ППО та танки недосконалі і яка зброя виявилась найкращою

Європейці почали відмовлятись від найновіших зразків американської зброї.

Саме це обвалило акції виробника літаків F-35.

Про це йдеться у матеріалі кореспондента «ТСН.

Тижня» Олександра Загороднього.

Американські літаки: які є проблеми у Європи.

Раніше експерти переконували, що на літак F-35 усі провідні країни світу стоятимуть у черзі десятиліттями.

Тому що хто матиме такі літаки, таке озброєння, диктуватиме свою волю усім іншим.

Багатофункціональний літак-неведимка, здатний завдати удар раніше ніж будь-які системи ППО встигнуть його помітити.

І от минуло усього 9 років і одразу 2 країни готові відмовитися від свого замовлення на найкращий військовий літак у світі.

Військові Португалії вже відважилася на цей крок, канадські — взяли паузу.

Очевидно від F-35 відмовлятимуться й інші країни.

Американський літак 5 покоління коштує приблизно 200 мільйонів доларів, так само як французький «Рафаль» попереднього, 4 покоління.

Справа у заявах Трампа про те, що США продаватимуть союзникам літаки простіші, тобто без повного функціоналу, бо, мовляв союзники можуть і змінюватися, підірвали цю довіру.

У пресі з’являється навіть твердження, що американські розробники авіатехніки ставлять у свої літаки «кіл-світч», вимикачі, тобто американські літаки можна дистанційно вимкнути.

Акції розробника Lockheed Martin різко полетіли донизу.

Авіаційний експерт Валерій Романенко переконує, дистанційного вимикача у військових літаків нема, але серйозна проблема з американськими винищувачами таки можлива.

«Тобто, якщо не буде постачання американських запчастин, вони через якийсь строк залишаться на землі.....Європейці, звичайно, якщо вони беруть на озброєння американські літаки, якісь елементи будуть вироблятися в Європі.

Але ж основна радіоелектроніка, вона практично вся американська.

От американці беруть і відключають Європу від військового інтернету.

І все.

І п’яте покоління спускається до четвертого.

І навіть не до четвертого.

Бо всі ракети повітряного бою американські.

Більшість зенітних ракет на озброєнні в Європі теж американська», — каже авіаексперт Валерій Романенко.

З Романенком погоджується військовий експерт Олег Катков.

І додає, без підтримки розробників літаки за 200 мільйонів доларів перетворяться на мішені для противника.

«F-35 без ракет, які мають бути американські, без двигунів, які американські він стає безпорадним.

Його можна поставити десь в ангар, він буде чудово стояти, збирати пилюку», — каже Олег Катков, головний редактор DEFENCE EXPRESS.

Склалася парадоксальна ситуація — захист усієї розвинутої Європи залежить від зброї іншої країни.

Країни, президент якої тепер не обіцяє цю Європу захищати.

Проблеми із системами ППО.

Та у Європи серйозні проблеми не лише з авіацією.

В розпорядженні журналістів німецьких видань опинився звіт Бундесверу і ось його висновки.

Українська війна показала, що:.

IRIS-T демонструє високу ефективність, але ракет до нього критично не вистачає.

Patriot формально залишається «чудовою» системою, але є проблеми із постачанням комплектуючих.

Leopard 1A5 вважається надійною бойовою машиною, але через слабку броню використовується для стрільби із закритих позицій.

Leopard 2A6 складний в обслуговуванні, і серйозний ремонт у польових умовах майже неможливий.

PzH 2000 технічно чутлива, є проблеми із дуже складним механізмом, ресурсом стволів та збоями у програмному забезпеченні.

Нема зауважень лише до БМП Marder та зенітки Gepard.

«Мої експерти кажуть, про слабкість Європи добре знають у Москві.

То чи відважиться Путін на велику війну? Йому ж нема куди відступати, просто відкликати з фронту мільйон свої головорізів він не може.

Велика континентальна війна можлива, якщо Путін буде переконаний, що ні США ні, до прикладу Туреччина не захищатимуть стару Європу», — каже Олександр Загородній.

І все ж перемога Путіну не гарантована.

Причина звісно та, що він застряг в Україні.

І всі побачили, що він насправді може, а що ні.

Головне запитання: що ж робити? Європейські лідери, здається, вже осмислили ситуацію — і стара Європа починає озброюватися.

Але виділити одразу величезні суми на оборону там не готові.

Експерти кажуть, Європі потрібно 5-7 років, щоб розробити нові зразки зброї, запустити заводи, виготовити достатньо набоїв.

А що ж Україна? Чи буде в в нас американська зброя? Ніхто спрогнозувати цього не береться.

Ми знаємо лише одне напевне — Україна чинитиме опір, українці битимуться і застарілою технічно та морально, зброєю.

А ще Україна виготовлятиме власні новітні зразки зброї.

Артилерійські установки, ракети, броньовані автомобілі, десяток видів безпілотників.

Вже зараз, бо в нас нема 5 років на підготовку.

І ефективність нашої зброї точно матиме бойову перевірку якості.

Європа без всякого оголошення вже вважає українське ВПК — великою частиною свого оборонного потенціалу і власне своєї незалежності від дивного американського союзника.

Джерело матеріала
loader
loader