Президент США Дональд Трамп заявив про можливість тимчасового звільнення деяких автовиробників від 25% мит на імпорт автомобілів, які можуть суттєво підвищити вартість машин для американських споживачів. Його коментар прозвучав на тлі побоювань щодо зростання цін і складнощів для компаній, що використовують запчастини, виготовлені за межами США.
Про це повідомляє CNN.
"Я розглядаю можливість допомогти деяким автомобільним компаніям, які переходять на деталі, вироблені в Канаді, Мексиці та інших країнах, і яким потрібно трохи більше часу. Вони збираються робити їх тут, але їм потрібно трохи більше часу", ‒ заявив Трамп.
Наразі на ринку немає жодної моделі автомобіля, яка б на 100% складалася з деталей, вироблених виключно у США. Навіть ті машини, що збираються на американських підприємствах, часто містять компоненти з Канади, Мексики та інших країн.
Після заяви Трампа акції провідних американських автовиробників суттєво зросли. Зокрема, акції Ford і Stellantis у понеділок піднялися приблизно на 3%, тоді як General Motors додали в ціні 4%.
Раніше адміністрація Трампа ввела підвищені мита на товари з Китаю. В деяких випадках загальне навантаження на імпорт може сягати 145%, адже до чинного 20-відсоткового тарифу додається ще 125% у вигляді "взаємного мита", про що президент повідомив напередодні.