У Трампа заморозили фінансування Гарварду через відмову боротися з антисемітизмом ‒ FT
У Трампа заморозили фінансування Гарварду через відмову боротися з антисемітизмом ‒ FT

У Трампа заморозили фінансування Гарварду через відмову боротися з антисемітизмом ‒ FT

У Трампа заморозили фінансування Гарварду через відмову боротися з антисемітизмом ‒ FT

Керівництво Гарварду заявляє, що у Трампа порушують академічну автономію і Конституцію США.

Адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про замороження федерального фінансування Гарвардського університету на понад 2,2 мільярда доларів, заявивши, що навчальний заклад відмовився виконати урядові вимоги, спрямовані на боротьбу з антисемітизмом. Урядовці звинуватили Гарвард у саботажі зусиль федеральної влади та "відсутності відповідальності" за дотримання законів про громадянські права, що, на їхню думку, є характерним для низки елітних вишів у США.

Про це повідомляє The Financial Times.

У понеділок увечері адміністрація оприлюднила заяву, в якій пояснила, що скорочення фінансування стало відповіддю на публічну відмову Гарварду прийняти нові умови співпраці з урядом. Зокрема, у заяві Об’єднаної робочої групи з боротьби з антисемітизмом наголошується, що позиція університету "посилює тривожну ментальність", яка панує в провідних освітніх установах, ‒ ментальність, нібито байдужу до вимог законодавства, незважаючи на отримання державної підтримки.

Конфлікт загострився після того, як у понеділок президент Гарварду Алан Гарбер заявив, що університет відкидає вимоги, висунуті адміністрацією минулого тижня. Він назвав їх спробою "прямого державного регулювання інтелектуального середовища" в університеті. За словами Гарбера, в п’ятницю ввечері університет отримав "розширений список вимог", у супроводі попередження, що подальша фінансова підтримка залежить від їх виконання.

"Ми поінформували адміністрацію через нашого юридичного радника, що не приймемо запропоновану ними угоду", ‒ йдеться у відкритому листі Гарбера до університетської спільноти. ‒ Гарвард не поступиться своєю незалежністю і не відмовиться від конституційно гарантованих прав".

Згідно з позицією університетських юристів, вимоги уряду порушують Першу поправку до Конституції США, зазіхають на академічну автономію та "обходять належні юридичні процедури", передбачені федеральним законодавством.

Урядовий лист нібито містив, зокрема, вимогу переглянути політику прийому студентів ‒ наприклад, обмежити доступ для іноземців, які вважаються "ворожими до американських цінностей", а також припинити ініціативи, пов’язані з різноманіттям, рівністю та інклюзією (DEI). Також університету наказано вжити дисциплінарних заходів щодо учасників протестів останніх двох років, зокрема відрахувати тих, хто причетний до нападу на ізраїльського студента Гарвардської бізнес-школи.

У своїй заяві Об’єднана робоча група підкреслила, що уряд не терпітиме "переслідування єврейських студентів" або "перешкод для навчального процесу".

"Настав час для елітних університетів серйозно поставитися до цієї проблеми і взяти на себе зобов’язання щодо значущих змін, якщо вони хочуть і надалі отримувати підтримку платників податків", ‒ йдеться у документі.

У відповідь на оголошене рішення про замороження фінансування, Гарвард заявив, що припинення партнерства з урядом ставить під загрозу не лише дослідницькі та освітні ініціативи, а й "економічну безпеку та життєздатність нації".

Кілька груп професорів вже подали судові позови проти адміністрації, вимагаючи скасувати погрози припинити фінансування Гарварду, вважаючи їх політично вмотивованими та такими, що підривають академічну свободу.

Цей конфлікт розгортається на тлі ширшого протистояння між адміністрацією Трампа та низкою провідних університетів країни, таких як Колумбійський та Пенсильванський, які також зазнали скорочення фінансування. У період своєї передвиборчої кампанії Трамп неодноразово заявляв про намір карати виші, які, на його думку, допускають "незаконні протести",

Джерело матеріала
loader
loader