/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fb74a83d95fbe4eb25954f5ccb68e3e85.jpg)
Україну чекає сплеск злочинності та озброєні конфлікти: нардеп застеріг від страшного сценарію
Після завершення повномасштабної війни в Україні країну може накрити нова небезпека — різкий стрибок рівня злочинності, включно з особливо жорстокими формами насильства. Таку заяву зробив народний депутат Михайло Цимбалюк, підкресливши, що держава має готуватися до цього вже зараз, а не чекати завершення бойових дій.
На думку Цимбалюка, майбутній сплеск криміналу пов’язаний не лише з економічними труднощами після війни. Головна загроза — це травматичний досвід мільйонів українців, які жили в умовах постійного стресу, насильства, втрат і зброї.
«Ті всі звірства, які вчиняли й вчиняють росіяни на території України, на жаль, також будуть мати наслідки. Люди живуть під постійним стресом та внутрішнім викликом, і це відбивається на оточенні», — наголосив депутат.
Це означає, що після війни суспільство зіткнеться не просто з пограбуваннями чи шахрайствами. Можливе зростання кількості насильницьких злочинів із використанням зброї, особливо серед людей, які мали безпосередній контакт із фронтом або втратили близьких.
Психологи попереджають: війна — це масштабна травма, яка змінює не лише психіку окремих осіб, а й поведінкові моделі всього суспільства. Післявоєнна Україна отримає величезну кількість людей із ПТСР (посттравматичним стресовим розладом), депресіями, агресією, проблемами соціалізації. І ці емоції можуть виливатися у злочини — від побутового насильства до розбійних нападів.
Додаткову загрозу створює велика кількість зброї, яка залишається «на руках» або в неконтрольованому обігу. Це створює ґрунт для організованої злочинності, збройних конфліктів і небезпеки навіть у мирних районах.
Раніше ми розповідали, що віддасте частину зарплати: держава змусить відкладати на пенсію
Також, демобілізація не на часі: експерт запропонував альтернативу, щоб запобігти виснаженню армії

