/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Ffe9d50674708cb003d577204126bc39a.png)
21 тисяча за рік життя на пенсії: українців ставлять перед болючим вибором
Багато українців розраховують вийти на пенсію у 60 років, але навіть кілька відсутніх місяців страхового стажу можуть зруйнувати ці плани. У Пенсійному фонді України наголошують: «докупити» стаж можна, але тільки за певних умов. І якщо їх не дотриматися — доведеться чекати ще три роки.
Одна з українських родин звернулась до ПФУ з типовим питанням. Жінка, якій у серпні виповнюється 60 років, має 31 рік і 8 місяців страхового стажу. Вона більше не може працювати. Донька поцікавилася, чи можна заплатити за ті кілька місяців, які бракують, аби мама отримала пенсію вчасно.
У Пенсійному фонді відповіли, що такий варіант дійсно можливий, однак лише якщо до моменту настання 60-річчя буде укладено договір і сплачено внески. Якщо це зробити вже після досягнення пенсійного віку, то вийти на пенсію в 60 не вдасться — її призначать лише в 63 роки.
На сьогодні, аби отримати пенсію у 60, людина повинна мати не менше ніж 32 роки страхового стажу. Якщо стажу менше — доведеться або докупити його завчасно, або працювати далі.
У 2025 році один рік стажу коштує близько 21 тисячі гривень. Це 1760 гривень за місяць — саме така сума є мінімальним страховим внеском, розрахованим на основі мінімальної зарплати у 8 тисяч гривень. Щоб докупити, наприклад, 4 місяці стажу, потрібно сплатити близько 7 тисяч гривень. Але знову ж таки — лише до досягнення 60 років.
Право на добровільну сплату внесків мають усі громадяни, яким виповнилося 16 років і які не отримують пенсію. Крім того, закон дозволяє укладати договір не тільки для себе, а й для третьої особи — наприклад, для батьків.
Оформити такий договір можна через портал електронних послуг ПФУ або особисто в управлінні Пенсійного фонду. Важливо розуміти: стаж зараховується лише за той місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду. Тож запізнення навіть на кілька днів може вплинути на дату виходу на пенсію.
Раніше ми розповідали про податки з переказу на картку: у питанні поставили крапку
Також, шахраї полюють на пенсіонерів: нова схема крадіжки грошей від імені ПФУ, термінова заява фонду

