Аби не завершилось, як "Небесний щит", – авіаексперт про заяву Сибіги щодо української ППО
Аби не завершилось, як "Небесний щит", – авіаексперт про заяву Сибіги щодо української ППО

Аби не завершилось, як "Небесний щит", – авіаексперт про заяву Сибіги щодо української ППО

Чим цікава така заявата з якими викликами може зіштовхнутися Україна під час втілення програми, про це 24 Каналу розповів авіаційний експерт Костянтин Криволап.

Наскільки реальна розробка української системи ППО

На думку авіаційного експерта, заява міністра закордонних справ України це хороший маркетинговий хід. Мовляв, шановні європейці у нас є проблема з захистом повітряного простору від балістичних ракет, які запускає Росія, тож нам треба ці питання розв'язувати, беремося за цю справу, чи будемо зараз знову бодатися, як з проєктом "Повітряний щит".

Партнери не змогли вирішити, на базі якої системи його ("Повітряний щит" – 24 Канал) створювати – Patriot чи SAMP/T й в результаті нічого не створили,
– мовив Криволап.

Водночас він зауважив, що є нібито два рівні:

  • перший – далекого космосу, коли міжконтинентальні балістичні ракети знищуються на шляху до найвищої точки балістичної траєкторії польоту;
  • другий – системи ППО, наприклад, Patriot чи SAMP/T, охороняють об'єкти в радіусі 20 – 30 кілометрів від ударів балістичних ракет.

"Балістична ракета це коротка відстань. "Іскандери"та "Кинджали"мають таку неприємну характеристику – маневрують, виходять на ціль, а потім з великою швидкістю падають. Така ракета досить важка, дуже велика й з великою швидкістю летить, тому це проблема для виявлення", – додав авіаційний експерт.

Росіяни, до речі, до цього часу не розв'язали це питання. Ні С-300, ні С-400, ні С-500 не можуть брати балістику надійно. Криволап зауважив, що тут Україна вже не з протягнутою рукою, а має розробки й можна об'єднувати зусилля з німецьких, французьких, британських розробників.

Джерело матеріала
loader
loader