Генштаб видалив з соцмереж ролик «Один репортаж — один удар»
Генштаб видалив з соцмереж ролик «Один репортаж — один удар»

Генштаб видалив з соцмереж ролик «Один репортаж — один удар»

Також відео не можна знайти в соціальних мережах Головного управління комунікацій ЗСУ.

Генеральний штаб та Головне управління комунікацій Збройних сил України видалили з соціальних мереж ролик «Один репортаж — один удар». Водночас на сторінках Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та Міністерства оборони України у фейсбуці відео залишили. 

На сторінці Генштабу ЗСУ ролик «Один репортаж — один удар» набрав 42 тисячі переглядів.

Напередодні Генеральний штаб ЗСУ, Головне управління комунікацій ЗСУ і Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки поширили у своїх соцмережах ролик, який містить слоган «Один репортаж — один удар».

На відео зображена репортерка на тлі будівлі, де виробляють дрони, яка відкрито розповідає про це на камеру і каже: «Ось тут виготовляють сотні безпілотників щомісяця». При цьому співробітник виробництва теж на камеру каже, що компанія подвоїла потужності і що скоро ця партія їде на фронт. Далі в кадрі зображені нібито представники російських спецслужб, які подивились репортаж і відправили координати виробництва своєму генштабу для підготовки удару. 

Після цього в будівлю влучає ракета, їде пожежна машина. Інший репортер у кадрі на тлі зруйнованої будівлі каже, що «влучання балістики, лікарні переповнені». У ролику репортер, який повідомляє про влучання, зображений без бронежилета і шолома, веде репортаж з місця нібито у прямому ефірі.

Директорка Інститут масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк заявила, що  ІМІ «серйозно занепокоєний» анімаційним роликом, у якому журналістів роблять винними в російських обстрілах. Вона вважає, що такий підхід зі слоганом «Один репортаж — один удар» не сприяє покращенню інформаційної безпеки, а стигматизує всю журналістську професію і створює передумови тиску на всіх медійників.

Представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей у коментарі «Детектору медіа» сказав, що насправді ролик є нагадуванням як для медійників, так і для військових, громадських діячів чи посадовців про те, що некоректно оприлюднена інформація може мати ціну.

У Генштабі заявили, що ролик, у якому журналістські репортажі показали причиною російських обстрілів, допрацюють. 

Фото: скриншот з ролика

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Міноборони Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader