/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F6028b3aae6b68455c1e9dc2df6af3e92.jpg)
Розкриті технічні характеристики американського розвідувального дрона нового покоління Coyote LE SR
У березні 2025 року армія США продемонструвала загадковий запуск із бойової машини піхоти M2A3 Bradley ракети з позначенням «670». Тоді не розголошувалися ні тип боєприпасу, ні його функціональність. Своєю чергою, це викликало значний інтерес серед військових аналітиків. Тепер стало відомо, що за шифром «670» ховався не ракетний снаряд, а дрон нового типу — Coyote LE SR, який належить до багатофункціональної серії безпілотників компанії Raytheon, пише Defence Express.
Coyote LE SR — це багаторазовий дрон-розвідник, здатний виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і ретрансляції зв’язку до ведення радіоелектронної боротьби та знищення цілей прямим влучанням. Його вже раніше випробовували з борту гелікоптера, але інтеграція з БМП Bradley демонструє новий рівень тактичної мобільності та швидкого реагування в бойових умовах. За задумом, це може бути аналогом систем малої дальності ППО типу M6 Linebacker, які свого часу базувались на шасі Bradley та оснащувались ПЗРК Stinger.
Оновлений варіант Coyote має низку інженерних змін: замість стабілізаторів — висувні крила, нове хвостове кермування сітчастої конструкції та вдосконалений твердопаливний двигун. Все це дозволяє запускати дрон з існуючої пускової установки BGM-71 TOW без додаткових модифікацій. У порівнянні з попередніми бойовими версіями Coyote, нові дрони серії LE SR розроблені як багаторазові, а отже — дорожчі, проте економічно вигідніші у довгостроковій перспективі.
За попередніми оцінками, версія Coyote 2C вже коштує $ 125 000 за одиницю, а розвідувальний варіант LE SR із передовими сенсорами може перевищувати цю вартість. Водночас армія США активно закуповує ці дрони, адже попередні покоління вже показали бойову ефективність, зокрема — понад 170 збитих ворожих БПЛА на 36 об'єктах по всьому світу.
Таким чином, нова інтеграція Coyote LE SR з технікою армії США є частиною ширшої стратегії: формування дронових роїв, здатних одночасно здійснювати спостереження, глушіння та атаки, адаптуючись до складної тактичної ситуації на полі бою.

