/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa426acec17445f9148ac0c521d816c7a.jpg)
США виробляють 2 системи Patriot на рік: на що має робити ставку Україна для посилення ППО
В етері 24 Каналу колишній офіцер Повітряних сил, заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ Анатолій Храпчинський сказав, що потрібно робити Україні для посилення протиповітряної та протиракетної оборони.
На чому повинна зосередитися Україна
На думку колишнього офіцера Повітряних сил, Україні зараз потрібно більше дивитися в сторону розгортання своїх можливостей та співпраці з Європою, адже у Європи ті ж самі проблеми з ВПК, що й у нас.
ОПК не фрагментований, немає єдиної уніфікації стандартів. Тому тут є про що спілкуватися з Європою в напрямку розвитку власної системи протиракетної оборони,
– зазначив Храпчинський.
Насправді Україна має ешелоновану систему протиповітряної оборони, але в неї немає протиракетного захисту, саме проти балістичних та міжконтинентальних балістичних ракет. Основне питання все ж таки в розвитку власної системи з рахуванням українських державних чи приватних компаній.
До слова, Україна вже розробляє власну системупротиповітряної оборони стратегічного рівня.
Які потужності виробництва Patriot у США
Сполучені Штати на рік виробляють близько 12 – 16 пускових систем доPatriot, тобто 2 системи, та приблизно 250 ракет до них.
Це близько двох дивізіонів, тому що в дивізіон входить в середньому один командний пункт, засіб радіолокації, машина живлення, а також додатково машина для розвантаження та шість або вісім пускових установок,
– мовив Храпчинський.
Він зауважив, що від початку повномасштабного російського вторгнення Сполучені Штати так і не збільшили виробництво даних засобів захисту. Тобто є потреба, але Сполучені Штати навіть за президентства Джо Байдена не розгорнули своє виробництво.
Україна, звісно, може придбати систем ППО у країн, які їх експлуатують. Наприклад, Ізраїль практично не використовує системи Patriot, тому що ЦАХАЛ переважно надає перевагу системам Arrow та THAAD. Остання добре підійшла б Україні, тому що з боку Росії є висока загроза балістичних ударів, по яких треба працювати системами протиракетного захисту, а не протиповітряної оборони.
Ізраїль міг би надати, але у нас досить складні відносини з Єрусалимом. Решта країн намагаються передати. Зокрема, нещодавно Нідерланди передали додатковий командний пункт. Тобто ми можемо сформувати окремий дивізіон та збільшити свої можливості,
– додав заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ.
Patriot – це система з роздільним перехопленням аеродинамічних і балістичних цілей. Проте Patriot може перехоплювати на висотах до 30 – 40 кілометрів, а системи протиракетного захисту – на висоті 100 кілометрів, тобто в найвищій траєкторії польоту, коли ще ракета не здійснює додаткові маневри, які ускладнюють її перехоплення, або не випускають приманки, які теж ускладнюють перехоплення.

