ВАКС взяв під варту суддю з Одещини, підозрюваного в організації схеми для ухилянтів
ВАКС взяв під варту суддю з Одещини, підозрюваного в організації схеми для ухилянтів

ВАКС взяв під варту суддю з Одещини, підозрюваного в організації схеми для ухилянтів

ВАКС застосував до голови одного із судів Одеської області, викритого в організації схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 1,756 млн грн застави.
Як передає Укрінформ, про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила у Фейсбуці.

«16 квітня слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував запобіжний захід до голови одного із судівОдеської області, якого слідство вважає організатором групи, що працювала всередині судової системи й допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації», - ідеться у повідомленні.

Суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 1,756 млн грн застави.

У САП нагадали, що 26 лютого ВАКС за клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро, погодженим прокурором САП, застосував запобіжний захід до організатора злочину – голови суду – у вигляді застави в розмірі 3 млн грн.

Попри те, що застава має бути внесена не пізніше пʼяти днів з дня обрання запобіжного заходу, особа й досі не виконала рішення суду.

Зважаючи на це, прокурор САП звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу на більш суворий.

Як повідомляв Укрінформ, 28 березня Вища рада правосуддя надала згоду на тримання під вартою чинного судді, викритого в організації схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон й одержання відстрочки від мобілізації.

У лютому правоохоронці ліквідували в одному з міськрайонних судів Одещини масштабну схему ухилення від мобілізації. Серед учасників оборудки виявилися голова та двоє суддів цієї установи, заступник керівника апарату й інші співробітники апарату суду, афілійовані адвокати.

Злочинна схема полягала в масовому штампуванні - за надуманими обставинами - судових рішень про нібито самостійне виховання дитини батьком.

Теги за темою
Антикорупційний суд
Джерело матеріала
loader
loader