/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Ff1947b0bebfbb626b7acecffbb3f154e.jpg)
Воювати мають усі: у ТЦК планують посилити мобілізацію
Суспільство неоднозначно ставиться до роботи територіальних центрів комплектування. Як каже сержант Олександр Порожнюк, фронтовик, який нині служить у ТЦК, далеко не всі випадки конфліктів — це провина військових. Часто винуватцями стають самі цивільні.
Сержант наголошує: він особисто проти того, щоб людей «ламали через коліно» і силоміць заштовхували в буси. За його словами, така мобілізація майже ніколи не дає результату. Люди без мотивації не воюють — вони думають лише про те, як утекти з частини.
Однак Порожнюк визнає, що навіть у його близькому колі є ті, хто потрапив на фронт саме через такий «бус». Один друг був затриманий у Львові, коли поїхав до дівчини, а його двоюрідного брата також примусово мобілізували. Це було ще на початку 2024 року.
Сержант вважає, що проблему мобілізації має вирішувати не ТЦК, а держава. За його словами, всі чоловіки віком від 25 до хоча б 50 років мають пройти службу. Інакше — не буде кому рятувати Україну.
«Поки хтось ховається, ці шакали можуть дійти до твого дому. І тоді вже питати, де ЗСУ, буде пізно», — каже Порожнюк.
Він підкреслює: не зневажає ухилянтів. Це — їхній вибір. Але хотілося б, щоб в Україні існувала справедливість. Якщо всі воюють — то всі. Якщо ні — то суспільство втрачає рівновагу.
«Ті, хто дійсно воювали, мовчатимуть. Вони не кричать на кожному кроці, що «гризли танки». Якщо хтось цим вихваляється — найімовірніше, він узагалі не був на фронті», — зазначає військовий.
Раніше ми розповідали,як уникнути штрафу від ТЦК — три залізні аргументи
Також, чи можна знятись з розшуку ТЦК, не ризикуючи бути мобілізованим: роз'яснення адвоката

