/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F329c26a6860351e45b3d6ac91a5c3e38.jpg)
"Вразили усіх": як писала писанки Леся Українка та її рідні
Писанки писали й українські аристократи, такі як родина Косачів, з якої походить видатна Леся Українка. Як писала писанки видатна поетеса – розповідає 24 Канал з посиланням на блогерку Софію Безверху.
Як писала писанки Леся Українка
Блогерка та популяризаторка української культури Софія Безверха поділилася у мережі фактами про Великдень у родині Косачів, котрі вона прочитала у працях дослідниці Тамари Скрипки.
У Косачів культу їжі не було, а господарство вели слуги, проте Олена Пчілка, мама Лесі Українки, на Великдень власноруч пекла мереживні паски – особливий вид святкової випічки, який потребував чимало зусиль і щонайменше 140 курячих яєць, які треба було перетерти з цукром. Цю паску Олена Пчілка робила за рецептом своєї матері.
Але жінки у родині також займалися написанням писанок. Традиційно вважалося, що саме жінки та дівчата повинні писати їх. То ж і Леся Українка з мамою та сестрами перед Великоднем займалися писанкарством.
У нас є уривок листа, в якому йдеться про те, що перебуваючи у Ялті на Великдень, Леся із сестрою Ольгою вразили усіх, написавши писанки. Йшлося про родину господаря помешкання, де зупинилася Леся,
– розповідає Софія Безверха.
Більше про Великдень у Косачів: дивіться відео
Крім того, Олена Пчілка у 1876 році видала великий альбом з українськими орнаментами, зокрема, на писанці. Там були 23 зразки писанок, зібраних самою Оленою Пчілкою.

