До українських полярників прилетіла рідкісна єгипетська чапля
До українських полярників прилетіла рідкісна єгипетська чапля

До українських полярників прилетіла рідкісна єгипетська чапля

До українських полярників прилетіла рідкісна гостя - єгипетська чапля. Ці птахи зустрічаються на всіх континентах, окрім Антарктиди, але час від часу вони випадково потрапляють в район української станції "Академік Вернадський". Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Facebook

- Ми готувалися до морського виходу на човнах і чекали колег надворі біля станції. Кілька людей пішли до причалу, й раптом саме з того боку вилетіло щось незвичне: здається, я почала фотографувати раніше, ніж зрозуміла, що це за тварина. Але думка була якраз про чаплю, адже в Україні багато займалася водно–болотними птахами, а в чапель дуже характерний силует. Вже потім на фото роздивилася, що це дійсно вона, - заявила біологиня 30-ї УАЕ Зоя Швидка.

За словами біологині, хоча політ біля станції тривав лише кілька секунд, цей випадок став справжнім щастям для біологів: "побачити єгипетську чаплю біля "Вернадського" випадає далеко не кожній експедиції".

Цей вид є найбільш поширеним та чисельним серед родини чаплевих. Зараз птах мешкає на обох півкулях, надаючи перевагу тропікам і субтропікам, а також деяким помірним зонам. Хоча рідний континент чаплі - Африка, близько сто років тому вона "переїхала" до Західної півкулі та Австралії, і тепер її можна зустріти на всіх континентах, окрім Антарктиди.

Єгипетська чапля має довжину до півметра, а розмах крил - до метра. Її пір'я переважно біле, з бежево-жовтими відтінками на голові, спині та зобі.

  • 15 квітня Національний антарктичний науковий центр повідомив, що українські полярники здобули рекордну кількість перемог у фотоконкурсі від Вікіпедії
  • 14 квітня на Прикарпатті до Галицького національного парку після 15 років на гніздування повернулися білі червонокнижні косарі. Вчені виявили понад чотири гнізда цих птахів.
Джерело матеріала
loader
loader