"Нафтогаз" домігся дозволу стягнути з РФ понад 120 млн євро
"Нафтогаз" домігся дозволу стягнути з РФ понад 120 млн євро

"Нафтогаз" домігся дозволу стягнути з РФ понад 120 млн євро

Суд Парижа надав дозвіл на примусове виконання рішення Гаазького арбітражу щодо відшкодування збитків, завданих незаконною експропріацією активів Групи "Нафтогаз" в окупованому Росією Криму. Йдеться про суму в 5 млрд доларів.

Про це повідомляє пресслужба "Нафтогазу".

Там зауважили, що це – лише початок: "Цей результат – частина нашої глобальної кампанії з примусового виконання рішення арбітражу. Це надзвичайно важлива юридична перемога НАК "Нафтогаз України" та ще п’яти компаній Групи".

Рішення французького суду дозволяє "Нафтогазу" розпочати процедуру стягнення на території Франції, і українська сторона вже зареєструвала обтяження на низку активів, що належать РФ, загальною вартістю понад 120 млн євро.

Також у Групі "Нафтогаз" наголосили, що вже мають певні успіхи й в декількох інших юрисдикціях, зокрема у Великій Британії та Фінляндії.

"Ми налаштовані стягнути повну суму компенсації та захистити права українських державних підприємств на міжнародній арені", – заявляють у "Нафтогазі".

Нагадаємо, у жовтні 2016 року "Нафтогаз" розпочав арбітражне провадження проти Росії, вимагаючи компенсацію за незаконне захоплення майна Групи – з порушенням двостороннього договору про захист інвестицій між Україною та РФ.

У квітні 2023-го Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав державу-агресора виплатити "Нафтогазу" понад 5 млрд доларів за порушення умов договору. Також Росія повинна відшкодувати "Нафтогазу" всі витрати, пов'язані з цим арбітражним провадженням.

Проте РФ відмовляється виконувати рішення Гаазького арбітражу, і тому "Нафтогаз" ініціював міжнародну кампанію зі стягнення.

Також ми писали, що у вересні 2022 року "Нафтогаз" розпочав арбітраж і проти російського "Газпрому". Українська сторона тоді заявила, що росіяни не розплатилися повністю за надану послугу щодо організації транспортування природного газу по території України.

Теги за темою
Росія Нафтогаз
Джерело матеріала
loader
loader