Якщо дуже хочеться: експерт сказав, чи можна їсти паску до Великодня
Якщо дуже хочеться: експерт сказав, чи можна їсти паску до Великодня

Якщо дуже хочеться: експерт сказав, чи можна їсти паску до Великодня

У народі існує повірʼя, що куштувати великодній хліб до свята - гріх.

Ви дізнаєтеся:

Напередодні Великодня ледь не в кожному супермаркеті можна знайти паски. Втім, у багатьох виникає запитанням: чи можна їсти паску ще до Великодня? Главред розбирався, чи є це гріхом і що з цього приводу кажуть експерти.

Паска - основна страва великоднього столу. Хліб разом з іншими продуктами освячують і повертаючись додому збирають рідних за одним столом, щоб разом скуштувати освячену їжу. Проте у народі існує повірʼя, що куштувати великодній хліб до свята - гріх.

Тим часом ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, протоієрей ПЦУ Георгій Коваленко у коментарі РБК-Україна пояснив, якщо людина захотіла спробувати пасочку до її освячення, то це не є чимось поганим.

Він зазначив, що на пасках, які продаються в магазинах, виробники не пишуть, що це сакральний продукт, який не можна їсти до свята.

"Це - звичайна випічка. Іноді у нас продаються італійські паски. При цьому навіть плутають різдвяні з великодніми", - розповів експерт.

При цьому він додав, якщо йдеться про вірянина, який придбав паску в магазині заздалегідь, то він вживатиме хліб виключно на Великдень, як частину обрядової їжі.

"А хтось - буде просто їсти, як булочку", - підсумував ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості.

Читайте також:

Паска та "кулич" - у чому різниця

Паска - це великодній хліб в українській, білоруській та південноросійській кухнях. Це дріжджовий здобний хліб циліндричної форми. Він випікається на Великдень, прикрашається глазур'ю та кольоровою посипкою. Паска символізує Воскресіння Христа. Її традиційно освячують у церкві, а потім подають до столу з великодніми яйцями.

У центрі та на півночі Росії використовують слово "кулич", а паскою називають страву з сиру у вигляді усіченої пірамідки. Її не печуть, а формують у спеціальній формі (пірамідальній), що символізує Гроб Господній. На боках форми часто видавлені літери "ХВ" (Христос Воскрес).

Джерело матеріала
loader
loader