/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F76605f097dfbd7c35e72a2b329ef6014.jpg)
Не запрошують, а посол РФ прийшов: у Німеччині не хочуть бачити посланців Кремля на 80-річчі Другої світової
Про це, як передає кореспондент Укрінформу, сказав журналістам речник федерального уряду ФРН Штеффен Гебештрайт на брифінгу.
«Інструменталізації пам’ятних заходів у пропагандистських цілях не повинно бути. Ще раз нагадаю, що нині Росія несе відповідальність за те, що в Європі ведеться загарбницька війна з порушенням міжнародного права», - заявив речник.
При цьому він підкреслив, що публічне вшанування завершення Другої світової війни 80 років тому та визволення Європи та Німеччиниє «неймовірно важливим», і добре, що ці пам’ятні заходи відбуваються. В уряді наголошують, що роль Радянського Союзу, Червоної армії у визволенні Німеччини ніхто не ставить під сумнів, але Росія та Білорусь зараз підтримують війну в Україні та несуть відповідальність за агресивну війну в Європі, а російська пропаганда зараз виправдовує цю війну. Тож пам’ятні заходи можуть бути використані в їхніх пропагандистських цілях.
Так, не запросив послів Росії та Білорусі на церемонію вшанування 80-ї річниці закінчення війни Бундестаг. Про це в парламенті повідомили агентству dpa.
Бундестаг виключив участь послів РФ і Білорусі в центральній церемонії вшанування з нагоди 80-ї річниці закінчення Другої світової війни 8 травня, на яку запросив дипломатичний корпус, до якого входять усі посли, акредитовані в Берліні, Рекомендувало не запрошувати представників цих двох країн на такі пам'ятні заходи Міністерство закордонних справ ФРН.
Зазначається, що була врахована «оцінка федеральним урядом запрошення представників». «Ця оцінка призвела до того, що посли Російської Федерації та Білорусі, зокрема, не були запрошені», - повідомили агентству в пресслужбі Бундестагу.
Окрім того, МЗС раніше рекомендувало федеральним землям, муніципалітетам і адміністраціям меморіальних місць не дозволяти представникам Росії та Білорусі брати участь у пам’ятних заходах, присвячених завершенню Другої світової війни. Причиною назвали побоювання, що Росія може «інструменталізувати ці події та зловживати ними, щоб пов’язати їх із своєю агресивною війною проти України».
Посол РФ напередодні взяв участь, попри небажання організаторів, у меморіальному заході на Зееловських висотах на схід від Берліна, де в найбільшій битві Другої світової війни на німецькій землі загинуло близько 33 тисяч червоноармійців, а також 16 тисяч німецьких і 2 тисячі польських вояків. Посол України в ФРН Олексій Макеєв різко розкритикував цю акцію, особливо образившись на те, що Нечаєв мав на піджаку георгіївську стрічку — військовий знак Росії.
«Це явне знущання над жертвами – жертвами 80-річної давності та жертвами сьогодення», – сказав Макеєв і нагадав, що нещодавно під час російських атак у Кривому Розі та Сумах загинули 55 мирних жителів, у тому числі 11 дітей. За його словами, «людина з георгіївською стрічкою уособлює державу, яка несе виключну відповідальність за ці військові злочини».
Під час меморіального заходу в Бундестазі промову виголосить федеральний президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр, також виступить президентка парламенту Юлія Клекнер, участь візьмуть провідні політики Німеччини та депутати, запрошені гості.
Українська громада планує проведення ходи та інші заходи з нагоди річниці.

