Поливаний понеділок у Львові: чи варто туристам чекати масових обливань на площі Ринок
Поливаний понеділок у Львові: чи варто туристам чекати масових обливань на площі Ринок

Поливаний понеділок у Львові: чи варто туристам чекати масових обливань на площі Ринок

Поливаним понеділком в Україні називають другий день великодніх свят. У цей день заведено обливати один одного водою, а у Львові це явище мало масовий характер. Однак Львівська міська рада повідомила, що цього року традиційного масового обливання на площі Ринок не буде, пише 24 Канал.

Чому у Львові не буде Поливаного понеділка

"Наступного тижня традиційних обливань на поливаний понеділок, який припадає на 21 квітня, на площі Ринок – не буде. Жодних масових заходів у цей день міська рада не організовуватиме", – мовиться у повідомленні.

Сергій Кубелко, керівник департаменту "Адміністрація міського голови", пояснив, що Поливаного понеділка у Львові не буде через повномасштабну війну Росії проти України та загрозу ракетних атак.

Поливаний понеділок у Львові: чи варто туристам чекати масових обливань на площі Ринок - Фото 1
Поливаний понеділок у Львові / Фото 24 Каналу

Також слід додати, що раніше традиційні обливання не проводили через пандемію коронавірусу.

У 2025 році Поливаний понеділок припадає на 21 квітня. Туристам, які хотіли відчути цю традицію у Львові, слід змінити плани. Наприклад, відвідати Шевченківський гай.

Що означає традиція обливатися водою

Традиція обливатися водою у другий день великодніх свят є архаїчною. Про це "УП. Життя" розповіла етнологиня, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Леся Горошко-Погорецька.

За її словами, традиція виникла задовго до появи християнства на наших землях.

Поливаний понеділок у Львові: чи варто туристам чекати масових обливань на площі Ринок - Фото 2
Поливаний понеділок у Львові / Фото 24 Каналу

"Є ще літописні згадки про те, що в день Воскресіння Христового люди збиралися і кидали когось у воду. Цей звичай засуджували. Французький письменник і картограф Гійом Левассер де Боплан описував звичай, поширений на території сучасної Київщини: там у великодній понеділок чоловіки обливали жінок, а у вівторок – жінки чоловіків", – розповідає наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України.

Зараз цей звичай побутує здебільшого на західних теренах України і подекуди на Правобережжі.

Теги за темою
Великдень
Джерело матеріала
loader
loader