Повірка електролічильника: що буде, якщо не пустити фахівців
Повірка електролічильника: що буде, якщо не пустити фахівців

Повірка електролічильника: що буде, якщо не пустити фахівців

Повірка електролічильника: що буде, якщо не пустити фахівців

Роз'яснення дали експерти.

В Україні побутові споживачі мають своєчасно оплачувати комунальні послуги. Зокрема, треба платити за світло та щомісяця передавати показники електролічильника. Також в Україні діє процедура повірки лічильників. Фахівці «Прикарпаттяобленерго» розповіли, що може статися, якщо не забезпечити доступ до лічильника світла.

Чому необхідно робити повірку лічильника світла

Фахівці зазначили, що побутовий споживач зобов’язаний допускати представників оператора системи розподілу для проведення заміни лічильника з метою його повірки.

«Якщо лічильник вчасно не повірений, він може почати неправильно нараховувати спожиті кіловати, за що споживачу доведеться сплатити більший рахунок за електроенергію. Проте бувають випадки, коли споживач навмисно не допускає фахівців здійснити повірку, за що загрожує відповідальність», – йдеться у повідомленні.

У «Прикарпаттяобленерго» пояснили, що кожен лічильник розрахований на певний період роботи, протягом якого показники спожитої електричної енергії є коректними. Цей період має назву «міжповірочний інтервал». Так, коли він наближається до завершення – електролічильник необхідно повірити.

«Терміни повірки приладів обліку у побутових споживачів, контролюються обленерго самостійно, тому мешканцям не має причин перейматись. Відтак, працівники обленерго здійснюють заміну з метою повірки лічильника. Демонтаж та заміну проводить представник компанії у присутності споживача за кошти компанії (у разі відсутності пошкоджень приладу обліку). Споживач зобов’язаний не перешкоджати в цьому», – пояснили фахівці.

Що буде, якщо не пустити представників обленерго до повірки лічильника

Але бувають випадки, коли побутові споживачі умисно з різних причин не допускають представників оператора системи розподілу здійснити повірку.

Фахівці підкреслили, що за фактом недопущення представників ОСР до електроустановок споживача складається акт про недопуск. Це є підставою для видачі попередження про припинення повністю або частково надання послуг з розподілу електричної енергії відповідно до вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії.

«Попередження про припинення електропостачання може бути вручено як особисто для підпису, так і через пошту рекомендованим листом. Датою отримання таких попереджень буде вважатися дата їх особистого вручення з підписом одержувача, або третій календарний день від дати отримання попередження поштовим відділенням зв’язку, в якому обслуговується одержувач», – йдеться у повідомленні.

У «Прикарпаттяобленерго» підкреслили, що наступним кроком у такому випадку буде відключення споживача від електромережі.

Нагадаємо, який штраф можу загрожувати побутовому споживачу за несанкціоноване втручання у роботу лічильника газу.

Джерело матеріала
loader
loader