/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc7ea7d5af21d8ff6e114404f02dfcecc.jpg)
Бундестаг не запросив послів Росії та Білорусі на церемонію до 80-річчя завершення Другої світової війни
Посли Росії та Білорусі не отримали запрошення на спеціальне засідання Бундестагу, яке відбудеться 8 травня з нагоди 80-х роковин завершення Другої світової війни в Європі.
У заяві Бундестагу зазначено, що рішення ухвалено на основі оцінки федерального уряду.
“Ця оцінка призвела до того, що посли Російської Федерації та Білорусі, серед інших, не були запрошені”, — йдеться у повідомленні.
Цей крок відображає позицію Берліна щодо зловживання спадщиною Другої світової війни з боку Кремля.
Президент РФ Володимир Путін неодноразово використовував пам’ять про перемогу над нацизмом для легітимації повномасштабного вторгнення в Україну.
Участь у заході, що відбудеться в пленарному залі Бундестагу, візьмуть представники інших дипломатичних місій і члени парламенту.
В центрі уваги церемонії буде завершення війни та припинення нацистської політики терору й геноциду в Європі.
Іноземні гості, окрім акредитованих у Берліні дипломатів, не були запрошені.
Водночас 17 квітня посол Росії в Німеччині Сергій Нечаєв відвідав пам’ятний захід у Зелові, попри застереження німецької влади про можливу політичну інструменталізацію історичних подій з боку Москви.
Захід був приурочений до річниці битви на Зеєловських висотах — одного з фінальних етапів наступу Червоної армії на Берлін навесні 1945 року.
У відповідь на дії Берліна речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що виключення представників Росії та Білорусі з ювілейних церемоній є “образою нащадків визволителів і прямими образами на адресу тих, хто поклав край гітлерівському терору”.

