Політики, відомі люди в різних країнах, офіційні структури країн, українці продовжують приєднуватися до великодньої ініціативи, спрямованої на повернення і порятунок українських дітей, яких викрала, вивезла і позбавила родини і рідної країни Росія. І таких дітей майже двадцять тисяч.
До ініціативи за дуже короткий час долучилися понад 200 осіб і організацій, і цифра весь час збільшується.
Сейм Республіки Польща прийняв спеціальну резолюцію з цього приводу. Про це у Фейсбуці написала віце-спікер Сенату Польщі, юрист і громадський діяч Габріела Моравска-Станеська.
Сейм Республіки Польща ухвалив резолюцію, яка однозначно засуджує викрадення українських дітей. Польща - ініціатор Конвенції ООН про права дитини - закликає до негайних міжнародних дій для їхнього повернення додому.
Цей злочин має бути покараний. Без правосуддя не буде тривалого миру. Без повернення дітей не буде кінця цій війні.
З перших днів російської агресії Польща стала на захист найбільш беззахисних - дітей. Ми підтримуємо їх на нашій землі. Ми боремося за їхні права на міжнародній арені.
Ми закликаємо світ не відвертатися. Кожен день зволікання - це ще один день страждань для невинних", - написала віце-спікер.
Колишній прем'єр Литви, а нині єврокомісар з питань з питань оборони і космосу Андрюс Кубілюс також відгукнувся:
"Росія краде майбутнє України. На сьогодні Україна повідомила про 19 546 незаконних депортацій і примусових переміщень дітей Росією. Справедливий і міцний мир не може бути досягнутий без їхнього повернення додому", - написав він у мережі Х.
Серед тих, хто підтримав ініціативу, - президент Європейської Ради Антоніу Кошта, прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер, президент Естонії Алар Каріс та прем’єр-міністр Крістен Міхал, прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня, міністри закордонних справ Великої Британії, Бельгії, Німеччини, Швеції, Словенії, Латвії та багато інших високопосадовців різних країн.
Нагадаємо, раніше Сполучені Штати Америки заявляли, що планують звернутися до Росії з пропозицією повернути вивезених українських дітей як "один із заходів зі зміцнення довіри". Про це заявив радник президента США з національної безпеки Майк Волтц.
За його словами, питання повернення дітей обговорювалося в контексті переговорів щодо обміну полоненими.