/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F2d31f2a2f086a5a3750d3cd2fc5577bb.jpg)
"Радіо Судного дня" запрацювало в РФ: станція "УВБ-76" проявляє активність, із чим це пов'язано
Російське військове радіо проявляє підозрілу активність, як перед повномасштабним вторгненням в Україну 24 лютого 2022 року. Станція "УВБ-76", відома як "Радіо Судного дня", часто передає закодовані повідомлення.
Спостерігачі фіксують передачу понад двох десятків закодованих повідомлень за 24 години після телефонної бесіди президента США Дональда Трампа з російським колегою Володимиром Путіним, пише німецький таблоїд Bild.
Такий показник значно перевищує норму, останні повідомлення "УВБ-76" подавала взимку 2022 року, перед вторгненням ЗС РФ в Україну. В останньому з повідомлень відображалася послідовність чотирьох назв рослин: Нептун, Чебрець, Лисяча мантія і Нутабу.
Експерти-шифрувальники побачать у цьому приховані підказки до можливого весняного наступу Росії. Інші аналітики впевнені, що в незвичайній послідовності термінів, найімовірніше, нічого не приховується.
Експерти з Канади вважають, що російські військові запускають спеціально "УВБ-76". Москва хоче, щоб у світі Росію вважали "складною для розуміння, не до кінця вивченою і небезпечною".
"Це робить "Жужжалку" одним із найуспішніших і все ще активних реліктів інфраструктури часів холодної війни. Не тому, що вона говорить. А тому, що ми ніколи не переставали її слухати", — вказують автори.
Військова радіостанція "УВБ-76": що вміє "Жужжалка"?
Станція "УВБ-76", відома під назвами "Жужжалка" та "Радіо Судного дня" є короткохвильовою і мовить на частоті 4625 кГц. Вважається, що вона належить військовим РФ ще з радянських часів. З 1976 року на цій частоті зазвичай чули лише монотонний гул.
Іноді станція "УВБ-76" передавала голосові сигнали: імена або послідовність цифр, що часто спантеличує аналітиків і радіоаматорів.
Навколо роботи "Жужжалки" багато років ходять різні чутки: одні вважають її шпигунською системою, що автоматично запускає контрудар у разі ядерної загрози, якщо політичне керівництво не в змозі це зробити.
Є також припущення, що це простий старий армійський передавач, який час від часу перевіряють на боєготовність.
Спочатку "Радіо Судного дня" знаходилося в Підмосков'ї біля селища Поварово. У 2010 році його перенесли в Ленінградську область. Станція "УВБ-76" працює майже цілодобово, перерву роблять із 7:00 до 7:50 за московським часом.
Нагадаємо, Китай у жовтні 2024 року оголошував про використання квантових комп'ютерів D-Wave для злому 50-бітного шифрування. Журналісти тоді писали про злам "шифрування військового рівня".
Фокус раніше описував історію 22-річної Еллі з Орегона, яка намагалася розшифрувати свій дитячий код. Пізніше з'ясувалося, що її "зашифрований щоденник" — це рецепт кремового різотто.

