/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc7b42a4ed276281a2d33b77609dd79b7.jpg)
Росія хоче купити Boeing на заморожені мільярди – у США розглядають запит
Москва звернулася до Вашингтона з проханням дозволити купівлю літаків Boeing за рахунок заморожених російських державних активів.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерело, обізнане із перебігом перемовин.
За даними співрозмовника, Росія розраховує використати мільярди доларів заблокованих резервів після досягнення припинення вогню в Україні.
Хоча такий запит не є офіційною умовою з боку Кремля, там розуміють: угода щодо авіатехніки можлива лише в разі зупинки бойових дій.
У США чітко окреслили позицію.
“Ми не обговорюватимемо жодних економічних зобов’язань, доки не буде досягнуто припинення вогню”, — зазначив представник Ради національної безпеки Браян Г’юз.
Держдепартамент і Boeing коментувати відмовилися.
Після цієї новини акції Boeing знизилися на 0,3%, однак падіння зупинилося.
У США наразі перебуває близько $5 млрд російських активів.
Загалом Захід заморозив приблизно $280 млрд резервів Центробанку РФ, більшість з яких — у ЄС.
Росія також зверталася до США з вимогою скасувати санкції проти “Аерофлоту” та дозволити поновлення прямих авіарейсів.
Реакції з боку Вашингтона поки не було.
Попри санкції, Кремль не полишає спроб укласти угоди із західними компаніями.
Після початку повномасштабної війни Москва конфіскувала близько 400 іноземних літаків, що перебували в оренді, а Фонд національного добробуту РФ виділив $3,7 млрд на спроби врегулювати претензії лізингодавців.
До вторгнення Росія була великим покупцем авіалайнерів Boeing і Airbus: на початок минулого року 165 таких літаків залишались у російських авіакомпаніях — це близько 40% флоту.
Публічно Кремль не пов’язує припинення війни з автоматичним зняттям санкцій, однак Володимир Путін та інші високопосадовці неодноразово заявляли, що “мирна угода” передбачатиме скасування обмежень з боку Заходу.
У лютому перший віцепрем’єр Денис Мантуров заявив, що РФ готова відновити співпрацю з Boeing.
Переговори щодо припинення вогню опинилися в глухому куті через вимогу Путіна повністю зупинити постачання західної зброї до України як передумову для будь-якої домовленості.
Водночас Росія й Україна звинувачують одна одну у зриві тимчасової угоди про 30-денне припинення ударів по енергетичній інфраструктурі, тоді як Кремль відмовився погоджувати перемир’я в Чорному морі без скасування санкцій проти одного зі своїх провідних державних банків.
Щоб повернути діалог у конструктивне русло, Путін на початку місяця направив до Вашингтона свого спецпредставника Кирила Дмитрієва, а минулої п’ятниці провів понад чотири години переговорів у Санкт-Петербурзі зі спецпредставником Трампа Стівом Віткоффом.

