Розкриті технічні характеристики новітніх зенітно-ракетних комплексів FIM-92K Stinger
Розкриті технічні характеристики новітніх зенітно-ракетних комплексів FIM-92K Stinger

Розкриті технічні характеристики новітніх зенітно-ракетних комплексів FIM-92K Stinger

США погодили продаж Марокко новітніх переносних зенітно-ракетних комплексів FIM-92K Stinger, що має посилити короткодистанційну протиповітряну оборону країни. До угоди також входить комплексна програма підтримки — технічна допомога, інженерні консультації та логістичний супровід, які забезпечать інтеграцію систем, навчання персоналу й довгострокове обслуговування. Загальна вартість постачання оцінюється попередньо, остаточна сума залежатиме від умов контракту та бюджету Марокко.

FIM-92K Stinger — це остання модифікація американської переносної ракети класу «земля-повітря», спроєктованої ще в 1970-х роках для заміни FIM-43 Redeye. Варіант K оснащений неконтактним підривачем з радіусом дії до одного метра, що значно підвищує ефективність у випадку близького промаху, особливо проти маневрових і малопомітних цілей.

Маса ракети — 10,1 кг, калібр — 70 мм, швидкість — до 670 м/с. Максимальна дальність ураження цілей сягає 6 км у всіх аспектах і до 11 км — у задньому. Ракета оснащена системою IRCCM (Infrared Counter-Counter Measures), що дозволяє їй протистояти перешкодам, таким як теплові пастки. Її бойова частина містить 540 г вибухової речовини, здатної ефективно вражати БПЛА, вертольоти та штурмову авіацію.

Комплекс ідеально підходить для мобільних підрозділів, завдяки принципу «вистрілив і забув». Проте система менш ефективна в умовах складного рельєфу або при діях противника, що використовує маскування. Серед платформ, з якими Stinger може бути інтегрований, — Gepard 1A2, LAV-AD, Machbet і Ozelot, що дозволяє створювати мобільну й багаторівневу систему ППО.

Стратегічно ця угода є частиною ширшого плану модернізації Збройних сил Марокко. Країна прагне посилити захист від зростаючих загроз, зокрема з боку ударних безпілотників, крилатих ракет і малопомітної авіації. Крім того, придбання американських систем сприяє сумісності з НАТО і США, враховуючи статус Марокко як основного союзника поза НАТО з 2004 року.

Джерело матеріала
loader
loader