Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку
Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку

Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку

Український кіноальманах «Війна очима тварин» візьме участь в основному конкурсі фестивалю Трайбека (Tribeca Film Festival), який відбудеться з 4 по 15 червня 2025 року у Нью-Йорку. 

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на команду кіноальманаху, виробництво якого щойно завершилося. 

Кіноальманах складається із семи кіноновел, більшість з яких засновані на реальних подіях, а головними героями стали тварини, які потерпають від війни в Україні. 

«Світова прем’єра фільму – це не лише визнання нашої кіноспроможності, а перш за все - ефективний майданчик для донесення важливих меседжів світу. Бо кожним фільмом, виставою чи книгою, які ми створюємо під час війни, ми розповідаємо, хто ми і за що воюємо. І ми не можемо дозволити, щоб це зробили за нас, саме тому фестивальна історія нашого кіноальманаху розпочнеться в Америці», - переконаний автор ідеї і продюсер «Війни очима тварин» Олег Кохан.

Шон Пенн

До створення «Війни очима тварин» долучився оскароносний актор і амбасадор України – Шон Пенн, який зіграв головну роль у новелі «Орел» (реж. М. Слабошпицький), а також всесвітньо відомий американський музичний гурт – Imagine Dragons, чий хіт став саундтреком «Війни очима тварин».

Олексій Макухін, Олег Кохан і
Олексій Макухін, Олег Кохан і Мирослав Слабошпицький
Андрій Лідаговський
Андрій Лідаговський

Авторами історій стали як відомі українські режисери, зокрема Мирослав Слабошпицький, Іван Сауткін, Юлія Шашкова, Олексій Мамедов, так і талановиті режисери-дебютанти Андрій Лідаговський, Макс Тузов, Святослав Костюк. А розповідати свої історії тваринам допомагали актори Марина Кошкіна, Олександр Печериця, Михайло Матюхін, Ольга Коротяєва, народна блогерка Ольга Мартинишин і юні Артем Черній, Поліна Гайова, Михайло Пулянський, Назар Гладюк та інші.

Михайло Матюхін
Михайло Матюхін
Поліна Гайова і Ольга Коротяєва
Поліна Гайова і Ольга Коротяєва
Ольга Мартинишин
Ольга Мартинишин
Артем Черній
Артем Черній

На думку авторів, кожна з історій - про кота, вовка, корову, орла, козу чи рибок могла статися у будь-якому регіоні України під час повномасштабної війни, а тварини виступають промовистими символами людяності й мають допомогти якомога більшій кількості людей зрозуміти, яку гуманітарну й екологічну загрозу несе війна.

У створенні кіноальманаху, зйомки якого відбувались в Україні та Америці, взяли участь близько 500 кінематографістів, а партнерами «Війни очима тварин» виступили «Агентство США з міжнародного розвитку» (USAID), European Solidarity Fund For Ukrainian Films (ESFUF) та соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine, яка від початку повномасштабного вторгнення опікується тваринами, що постраждали від війни.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні в рамках підпрограми “Медіа” від програми ЄС "Креативна Європа" відкриті два нових конкурси, спрямовані на підтримку виробництва аудіовізуальних творів та розвитку кінотеатрів.

Теги за темою
Україна США війна Кіно фільм Тварини Фестиваль
Джерело матеріала
loader
loader