Віденський Університет прийняв на навчання чатбота
Віденський Університет прийняв на навчання чатбота

Віденський Університет прийняв на навчання чатбота

«Флінн» відвідує лекції, співпрацює з однокурсниками та отримує оцінки за подані роботи. Теоретично він міг би отримати диплом

Віденський Університет Прикладних Мистецтв зарахував на навчання чат-бота зі штучним інтелектом під назвою «Флінн». Про це повідомляє Washington Post.

Двоє студентів із Відня К'яр Крістлер і Марцін Ратайчик створили програму штучного інтелекту «Флінн», якій доручили діяти як студент коледжу та використовувати інструменти штучного інтелекту для голосових відповідей і створення творів мистецтва. 

Викладачі університету зазначають, що розглядають цю програму ШІ як звичайного студента. «Флінн» відвідує лекції, співпрацює з однокурсниками та отримує оцінки за подані роботи. Теоретично він міг би отримати диплом.

Крістлер і Ратайчик сказали, що розробляли чат-бота, щоб перевірити межі інструментарію штучного інтелекту. «Флінн» - це не окрема програма, а поєднання різноманітних комерційних та відкритих інструментів. Його «творці» керують процесом створення зображень, змінюючи інструкції та налаштування в його пам’яті. Водночас інші учні та викладачі мають змогу вільно взаємодіяти з «Флінном» під час занять.

Поки дехто бачить у цьому цікавий проєкт, уже є багато скарг на те, що мистецтво, створене штучним інтелектом, базується на роботах художників-людей, які використовуються для навчання систем, часто без належної компенсації авторам.

«Багато людей бояться штучного інтелекту. Вони відчувають, що він може забрати їхню роботу. Я припускаю, що це може допомогти людям зрозуміти, як працює ШІ», – каже викладачка університету Аніка Майєр.

Крістлер зазначив, що бот веде щоденник, де розповідає про свій досвід. Наприклад, протягом одного тижня записи були дуже сумними та екзистенційними, оскільки «Флінн» спілкувався з людьми, які ставили під сумнів його статус студента і казали щось на зразок: «О, ти ж не справжній». Дехто ставиться до нього, як до «терапевта» або намагається закохати в Флінна в себе.

«Флінн» робить те, що має робити все хороше мистецтво – спонукає до розмов», – додає Майєр.

Нагадаємо, що Netflix тестує нову функцію з ШІ: контент добиратимуть за настроєм користувача. Поки ця функція доступна лише деяким підписникам в Австралії та Новій Зеландії на iOS.



Фото: pexels

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader