/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F1a162201f66a92d00b80dac4547d2b4c.jpg)
Bloomberg: У Парижі США запропонували заморозку війни та послаблення санкцій за тривалого перемир'я
Під час зустрічей у Парижі 17 квітня США представили союзникам пропозиції щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною, включно з нарисом умов припинення бойових дій та послабленням санкцій проти Москви у разі тривалого перемир'я. Про контури американського плану повідомляє агенція Bloomberg з посиланням на анонімних європейських чиновників, знайомих з цим питанням.
За даними співбесідників, пропозиція США фактично заморозить війну, при цьому окуповані РФ території України залишаться під контролем Москви, а питання прагнень Києва вступити до НАТО буде знято з порядку денного. Джерела відмовилися надати додаткові дані, пославшись на конфіденційний характер обговорень.
Напередодні Bloomberg повідомив, що чиновники США хочуть забезпечити повне припинення вогню впродовж декількох тижнів, союзники знову зберуться – на цей раз у Лондоні – наступного тижня, аби продовжити дискусії.
Один з неназваних посадовців заявив, що плани, які необхідно додатково обговорити з Україною, не призведуть до остаточного врегулювання війни, і що європейські союзники не визнають російськими окуповані території. Чиновники підкреслили, що переговори будуть марними, якщо Кремль не погодиться припинити бойові дії, і що надання Україні гарантій безпеки для того, аби будь-яка угода була успішною, є важливою умовою.
У п'ятницю державний секретар США Марко Рубіо заявив, що гарантії безпеки не є "нелегітимним бажанням" з боку України, але учасники переговорів поки що не дійшли до такого рівня конкретики.
"Кожна суверенна держава на Землі має право захищати себе. Україна матиме право захищати себе і вступати у будь-які угоди, які вона захоче вступати на двосторонній основі з різними країнами", – зауважив чиновник.
Поінформований співбесідник повідомив, що Київ уже погодився на припинення вогню, і його позиція полягає у тому, що Москва має зробити те саме, перш ніж обговорювати інші питання. У Парижі завданням української делегації було обговорити, як буде контролюватися будь-яке припинення вогню, а також питання миротворчого контингенту, додало джерело.
Європейські посадовці назвали зустрічі у Парижі конструктивними та позитивними. Bloomberg зазначає: обговорення ознаменували собою останню спробу країн Європи вплинути на результат, продемонструвавши, що разом з Києвом вони повністю підтримують зусилля Штатів з припинення війни, і що саме на Росії лежить тягар доведення того, що вона серйозна налаштована на переговори про перемир'я.
Водночас агенція зауважує, що скасування санкцій у той час, як РФ продовжую окуповувати великі території України, може виявитися проблематичним для деяких союзників Києва. Зняття обмежень Євросоюзу, включно з розморожуванням російських активів, потребуватиме підтримки усіх країн-членів блоку.
- 17 квітня у Парижі відбулась перша зустріч української делегації з партнерами з "коаліції охочих" щодо припинення вогню та гарантій безпеки для України.
- Згодом стало відомо про зустріч Макрона з Віткоффом та Рубіо: посадовці обговорили питання мирних перемовин для закінчення війни РФ проти України.
- Трамп заявив, що цього тижня очікує на російську відповідь стосовно перемир'я у війні проти України.
- Держсекретар Рубіо у телефонній розмові заявив голові кремлівської дипломатії Лаврову, що президент Трамп та Штати хочуть закінчення війни й зараз представили усім сторонам "контури міцного й тривалого миру".
- Надвечір голова ОП Єрмак повідомив, що у Парижі делегації України, США, Франції, Великої Британії та Німеччини погодилися, що повне й безумовне припинення вогню має стати першим етапом на шляху до сталого миру. Також була двостороння зустріч українських представників з Рубіо та спецпосланцями Віткоффом і Келлогом.

