Чи заробляють українські айтівці за кордоном більше
Чи заробляють українські айтівці за кордоном більше

Чи заробляють українські айтівці за кордоном більше

Куди емігрували українські фахівці

Про це свідчать результати опитування від DOU, у якому взяли участь понад 2600 спеціалістів, інформує 24 Канал. Більшість респондентів нині проживають у Європі – 92%.

Найбільше українських айтівців осіло в Польщі (39%), далі – Іспанія (10%), яка випередила Німеччину (5%).

Аналогічні показники – у Румунії, а в Португалії та Болгарії живе по 4% українських ІТ-спеціалістів. Ще по 3% обрали Чехію та Словаччину. За океан – до США та Канади – виїхали лише по 3% опитаних.

Більшість – розробники

За структурою спеціалізацій закордонні айтівці майже не відрізняються від українського ринку.

  • Найбільше серед них: розробників – 43%, з них 42% працюють у back-end, 22% – у front-end, а ще 20% – full stack. На другому місці – тестувальники (17%).
  • Третю позицію посідають project-менеджери (10%).
  • Також 11% займаються розробкою мобільних застосунків.

Водночас за кордон частіше виїжджають досвідчені спеціалісти: 60% опитаних мають рівень Senior або вище, тоді як в Україні таких 45%. Ще 27% – Middle, а частка Junior-фахівців становить лише 8%.

Цікаво, що серед айтівців за кордоном жінок трохи більше, ніж в Україні – 31% проти 28%. Натомість чоловіків за кордоном менше – 69% порівняно з 72% в Україні.

На кого працюють українські айтівці

Більшість спеціалістів за кордоном продовжують працювати в українському юридичному полі – як ФОПи, за гіг-контрактами або у штаті українських компаній. Водночас 36% уже офіційно працевлаштовані в країні проживання, ще 5% працюють неофіційно.

Найбільше офіційно оформлених айтівців – у США, далі йдуть Канада, Велика Британія, Польща та Німеччина. У країнах на кшталт Іспанії, Румунії, Болгарії чи Чехії більшість фахівців залишаються у правовому полі України.

Як заробляють фахівці

Зарплати за кордоном – суттєво вищі. В середньому українські айтівці в США заробляють 7500 доларів на місяць. У Європі середня зарплата складає 3500 доларів, в Україні – близько 2500 доларів.

Найвищі європейські показники – в Іспанії (5250 доларів), Хорватії (5225 доларів), Німеччині (4500 доларів) та Болгарії (4000 доларів).

Зауважте! Для спеціалістів із досвідом 3 – 5 років різниця в оплаті сягає 34%, для більш досвідчених – 11%.

Теги за темою
Бізнес Зарплата
Джерело матеріала
loader
loader