Верховна Рада України продовжила дію загальної мобілізації та воєнного стану на 90 днів — до 8 серпня. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.
Адвокат Роман Кичко в інтерв’ю «Українському радіо» розповів, за які порушення мобілізаційного законодавства ТЦК може накласти штраф.
«Накладання штрафу – це право ТЦК. Це законодавча можливість, якою вони або користуються, або ні. Це владний орган, якому надана така можливість. І тут усе залежить від них, чи виявили вони це правопорушення, чи дійсно вони бачать в ньому наявність складу адміністративного правопорушення. Порушення правил військового обліку або мобілізаційного законодавства матиме своїм наслідком адміністративну відповідальність. Проте, чи завжди вона настане, залежить від ТЦК», - зазначив юрист.
За його словами, є кілька статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають міру відповідальності.
«Це стаття 210 про порушення правил військового обліку, 210 з приміткою 1 – за порушення мобілізаційного законодавства, 211 за зіпсуття або втрату військово-облікових документів. З моєї судової практики можу сказати, що в переважній більшості випадків ТЦК не розрізняють статтю 210 і 210 з приміткою 1. У більшості випадків накладається штраф саме за порушення мобілізаційного законодавства, навіть якщо було порушення правил військового обліку. Я вважаю, що з юридичної точки зору це некоректно, але, будемо відверті, навіть суди не звертають на це увагу. Питання в тому, законний штраф чи ні. З цією метою особа і звертається до суду, щоб оскаржити відповідну постанову», – пояснив Роман Кичко.
Нагадаємо, улітку у застосунку «Резерв+» впровадять можливість сплачувати штраф за порушення умов військового обліку зі знижкою 50%. Водночас громадяни, які мають штраф, але вже служать, звільнятимуться від його сплати.