/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F571db7e7fe2e1b1ba2752b35c7b4d406.jpg)
Американські розробники модифікували автономний дрон V-BAT для бойових операцій на морі
Американська компанія Shield AI представила нову версію безпілотного літального апарата V-BAT, орієнтовану на підвищену автономність та морські операції. Дрон, що вже перебуває на озброєнні ВМС США, Морської піхоти та Берегової охорони, отримав низку технічних оновлень, які значно розширюють його застосування в умовах сучасного конфлікту.
Оновлений V-BAT обладнано важкопаливним двигуном, оптимізованим під авіаційне пальне JP-5, що використовується на кораблях флоту. Це дозволило збільшити час автономного польоту до понад 13 годин. Унікальна схема вертикального зльоту й посадки (VTOL) дозволяє дрону діяти без злітно-посадкових смуг, катапульт або спеціального обладнання — зокрема на рухомих платформах і в складних погодних умовах.
Безпілотник працює з флагманським програмним забезпеченням Hivemind Pilot, яке забезпечує автономну навігацію, розпізнавання та прийняття рішень на базі ШІ. Завдяки супутниковому зв’язку (SATCOM), оператори можуть здійснювати керування поза межами прямої видимості, включно з віддаленими зонами бойових дій або морськими районами.
V-BAT підтримує широкий спектр корисного навантаження — від систем відеоспостереження ViDAR і синтетичної апертурної РЛС до засобів радіоелектронної боротьби. Це робить його придатним для виконання завдань розвідки, спостереження за рухом суден і військ, картографування десантних зон, а також боротьби з наркоторгівлею та пошуково-рятувальних місій.
В умовах зростання використання систем A2/AD, GPS-глушіння та електронної протидії, такі платформи, як V-BAT, дають змогу діяти автономно і без інфраструктурної залежності. Дрон може бути оперативно розгорнутий з корабля, польового пункту чи навіть урбанізованої території.
Нову модифікацію V-BAT у розфарбуванні Берегової охорони США компанія Shield AI продемонструвала цього тижня на виставці Sea-Air-Space Expo в Меріленді. Серед інших демонстрованих інновацій — модульна конструкція та інтеграція новітніх технологій штучного інтелекту.

