Чи можуть сусіди змінювати межі своїх суміжних ділянок за взаємною згодою
Чи можуть сусіди змінювати межі своїх суміжних ділянок за взаємною згодою

Чи можуть сусіди змінювати межі своїх суміжних ділянок за взаємною згодою

Коли можна змінити межі ділянок

Юристки Олена Юрець та Марина Шарапа розповіли у коментарі 24 Каналу, що за загальним правилом зміна меж суміжних земельних ділянок приватної власності відбувається за згодою їх власників. Водночас повинні бути дотримані певні процедури.

У випадку зміни меж суміжних земельних ділянок приватної власності (без зміни площ), відповідно до статті 106 та пункту 12 статті 79-1 Земельного кодексу України, а також статті 55 та пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Державний земельний кадастр", необхідним є:

  • отримання письмового погодження від осіб, яким належить право власності на суміжні земельні ділянки;
  • розроблення інженерами-землевпорядниками технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
  • внесення, на основі розробленої документації, змін про межі земельної ділянки до Державного земельного кадастру України та отримання витягу про земельну ділянку, в якому будуть відображені зміни.
Чи можуть сусіди змінювати межі своїх суміжних ділянок за взаємною згодою - Фото 1

Олена Юрець

Керівна юристка практики транспорту та інфраструктури юридичної компанії Arzinger.

У такому разі виправляється лише інформація про координати кутів повороту меж земельної ділянки без зміни кадастрового номеру земельної ділянки. Відповідно, виготовлення нових правовстановлюючих документів не вимагається.

Важливо! Проте, за словами Марини Шарапи та Олени Юрець, у разі зміни площі земельної ділянки в результаті зміни меж, додатковим заходом є внесення змін про земельну ділянку та право власності на неї до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Джерело матеріала
loader
loader