/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F6a93df9ddb1c27f25aa99b82c7c4ac64.jpg)
Китай випробував водневу бомбу: вогняна куля тривала в 15 разів довше, ніж від тротилу
Китайські вчені використали двокілограмову бомбу для створення вогняної кулі, яка тривала в 15 разів довше, ніж аналогічний вибух тротилу.
Про це йдеться в новому дослідженні, яке цитує South China Morning Post.
Випробування неядерної водневої бомби
Китайські вчені успішно підірвали вибуховий пристрій на основі водню під час контрольованих польових випробувань, запустивши руйнівні хімічні ланцюгові реакції без використання ядерних матеріалів, йдеться в дослідженні, опублікованому минулого місяця.
Бомба вагою 2 кг створила вогняну кулю, температура якої перевищувала 1000 градусів Цельсія протягом більш ніж двох секунд – у 15 разів довше, ніж під час вибуху аналогічного тротилу – без використання будь-яких ядерних матеріалів, ідеться в дослідженні.
У пристрої, розробленому дослідницьким інститутом 705 – Китайською державною суднобудівельною корпорацією (CSSC) – ключовим гравцем у галузі систем підводної зброї, використовується твердотільний матеріал для зберігання водню на основі магнію.
Цей матеріал – сріблястий порошок, відомий як гідрид магнію, – зберігає значно більше водню, ніж балон під тиском. Спочатку він був розроблений для доставки газу в автономні райони, де він міг би живити паливні елементи для отримання чистої електроенергії і тепла.
Під час активації звичайними вибуховими речовинами гідрид магнію піддавався швидкому термічному розкладанню, виділяючи газоподібний водень, який спалахував, перетворюючись на стійке пекло, повідомляють дослідники в рецензованій статті, опублікованій у китайському журналі Journal of Projectiles, Rockets, Missiles and Guidance.
– Вибухи газоподібного водню відбуваються з мінімальною енергією займання, мають широкий діапазон вибуху і вивільняють полум’я, що швидко виривається назовні і широко поширюється, – каже команда під керівництвом наукового співробітника CSSC Ван Сюефена.
При спрацьовуванні звичайної вибухівки гідрид магнію термічно розкладається, виділяючи водень, який швидко змішується з повітрям. Щойно він досягає нижньої межі вибуховості, газ запалюється, створюючи самопідтримувальний цикл горіння доти, доки паливо не буде вичерпано.
Незважаючи на те, що сила вибуху тротилу становить лише 40% від сили вибуху, виміряної в 428,43 кілопаскаля за два метри від точки детонації, зброя продемонструвала набагато більший радіус термічного ураження, зазначають дослідники.
Як зазначається в дослідженні, теплове випромінювання проведеного вибуху було досить сильним, щоб розплавити такі матеріали, як алюмінієві сплави.
У дослідженні не уточнюються точні плани військового застосування зброї, але розглядається можливість її використання для покриття інтенсивним теплом великих територій або спрямування енергії на особливо важливі цілі. Походження великої кількості гідриду магнію, використаного у випробуванні, також не розкривається.
До недавнього часу виробництво гідриду магнію було обмежене через високу вартість і проблеми з безпекою. Однак на початку цього року Китай запустив виробничий комплекс у провінції Шеньсі, здатний випускати до 150 тонн на рік, використовуючи більш безпечний і недорогий процес “синтезу з одного горщика”, розроблений Даляньським інститутом хімічної фізики.

