/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fa718ef8555bdb090fa01554a53151ab0.jpg)
Нідерландські розробники представили революційну систему розмінування Mine Kafon Ball
Нідерландська компанія Mine Kafon розробила інноваційний пристрій для розмінування, натхненний іграшками з дитинства — вітровий м’яч Mine Kafon Ball, що здатен знешкоджувати протипіхотні міни на місцевості з мінімальними витратами.
Ідея належить Масуду Хассані, який виріс у Кабулі, де разом із братом грався біля мінних полів саморобними вітровими іграшками. Після переїзду до Нідерландів і навчання в Академії дизайну в Ейндговені, Хассані створив м’яч Mine Kafon як дипломний проект у 2011 році. Його конструкція включає 17-кілограмове залізне ядро з бамбуковими ніжками, які на кінцях мають пластикові опори. Завдяки такій конструкції пристрій котиться по нерівній поверхні, підриваючи міни та фіксуючи маршрут через вбудований GPS-модуль.
У 2012 році проект отримав широке визнання завдяки успішній кампанії на Kickstarter, зібравши понад 119 тисяч фунтів стерлінгів. Він був представлений на міжнародних виставках у Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку, Лондонському музеї дизайну та на фестивалі Sundance.
Згодом команда розробників розширила концепцію, створивши дрон Mine Kafon Drone (MKD), який може проводити трьохетапне розмінування: картографування території, виявлення мін металодетектором і встановлення детонаторів за допомогою роботизованої руки. За словами розробників, дронова система у 20 разів швидша та в 200 разів дешевша за традиційні методи розмінування.
Наразі команда готується до масштабного пілотного проекту на території площею 150 км². У межах цього етапу десять дронів картографуватимуть територію протягом двох місяців, а ще п’ятдесят — займатимуться виявленням мін наступні шість місяців. Використання зовнішніх антен і вдосконалення навігаційних систем допоможе підвищити ефективність у складних умовах.
У світі залишається закопаними близько 100 мільйонів мін у понад 60 країнах. Щороку близько 20 тисяч людей гинуть або отримують травми через міни, більшість із них — цивільні. Ініціативи, подібні до Mine Kafon, можуть стати реальним проривом у безпечному та ефективному очищенні територій.

