Південна Корея не опиратиметься митам США - виконувач обов'язків президента
Південна Корея не опиратиметься митам США - виконувач обов'язків президента

Південна Корея не опиратиметься митам США - виконувач обов'язків президента

Виконувач обов’язків президента Південної Кореї Хан Док Су заявив, що Сеул «не буде чинити опір» тарифам Сполучених Штатів Америки.

Як передає Укрінформ, про це він сказав під час інтерв’ю Financial Times.

За словами Хан Док Су, Сполучені Штати відіграли «величезну роль» у тому, щоб Південна Корея стала такою, якою вона є зараз.

Після «руйнівної Корейської війни» Вашингтон надав Сеулу допомогу, технології, інвестиції та гарантії безпеки, що допомогло зробити Південну Корею «дуже комфортним інвестиційним середовищем для іноземців», - сказав Хан.

Фото: Donga
Хан Док Су Фото: Donga

«Наша індустріальна потужність, наш фінансовий ринок, наша культура, зростання і багатство значною мірою обумовлені допомогою Сполучених Штатів», – заявив він. 

З огляду на цей борг, Сеул вступить у перемовини із американським президентом Дональдом Трампом, намагаючись знайти «рішення, що будуть більш взаємовигідними для обох», сказав Хан.

У матеріалі зазначається, що чиновники Південної Кореї були стривожені, коли Трамп оголосив про 25% взаємні тарифи щодо країни цього місяця, попри угоду про вільну торгівлю, згідно з якою Південна Корея фактично не стягує мита на американські товари.

Хан розповів, що мав «гарну» 28-хвилинну телефонну розмову із Трампом на початку квітня, і додав, що Південна Корея готова обговорити скорочення свого торговельного профіциту, зокрема шляхом закупівлі американського скрапленого природного газу та комерційних авіалайнерів. За його словами, посилення співпраці у військовому суднобудуванні «може допомогти США у зміцненні їхніх альянсів».

Також Сеул готовий обговорити нетарифні торговельні бар’єри Південної Кореї. Серед останніх претензій США до Суела – регулювання викидів автомобілів, непрозоре ціноутворення на ліки, відмова імпортувати частину американської яловичини та мережеві збори із американських провайдерів.

Водночас Хан визнав, що деякі галузі «можуть зазнати певних проблем» у результаті переговорів, заявивши, що ширша лібералізація торгівлі між двома країнами «підвищить добробут корейського народу».

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня президент США Дональд Трамп офіційно оголосив про запровадження масштабних митних тарифів проти торговельних партнерів Сполучених Штатів.

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader