/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F2ad30470bbb4d64096bfb75619a67167.jpg)
Українцям доводиться заощаджувати на їжі, аби вистачило на ліки: у селах ситуація критична
Після початку повномасштабної війни життя в Україні сильно подорожчало – і це майже всі відчувають. Нове дослідження Gradus Research показало: 82% українців витрачають більше, ніж рік тому, а майже дві третини говорять, що витрати стали набагато вищими, ніж до війни.
Топ-3 категорій, які "з'їдають" бюджет – це продукти харчування, комуналка та ліки. І якщо з їжею та послугами все зрозуміло, то ліки все частіше стають однією з найдорожчих статей витрат.
Особливо це помітно серед людей похилого віку і в сільській місцевості.
Серед українців віком від 60 років 78% називають ліки одним із головних пунктів витрат. У селах (до 50 тисяч осіб) ця кількість ще вища – 71%. І так, це не дивно: саме в сільській місцевості живе багато людей похилого віку, у яких часто є хронічні хвороби, які потребують постійного лікування.
94% опитаних кажуть, що ліки подорожчали, а 90% вважають це серйозною проблемою, через яку доводиться скоротити витрати на інші важливі речі. Люди заощаджують на всьому: від одягу та побутових товарів до їжі. Особливо важко у селах – 86% селян вже почали заощаджувати, часто – навіть на найнеобхіднішому.
62% українців 60+ зізнаються: доводиться менше витрачати на їжу, аби вистачило на лікування. Серед тих, кому віком від 55 до 60 років, дві третини вже економлять на товарах для дому. Це тривожний сигнал: люди починають жертвувати базовими потребами заради виживання.
Дослідження провела компанія Gradus Research наприкінці березня 2025 року. Опитування пройшло у мобільному додатку Gradus, у ньому брали участь понад 1600 осіб з усієї України – за винятком окупованих та прифронтових територій.
Крім того, Знай.ua повідомляв, частина пенсії відбере держава: хто буде змушений "поділитися"

