Які прилади не можна підключати до однієї розетки: електрики дали пояснення
Які прилади не можна підключати до однієї розетки: електрики дали пояснення

Які прилади не можна підключати до однієї розетки: електрики дали пояснення

Більшість електроприладів не варто підключати до однієї розетки, оскільки це може призвести до спрацьовування автоматичного вимикача або навіть до пожежі. Експерти пояснили, що необхідно бути обережними, особливо якщо ви живете в старому будинку, який не був повністю оновлений сучасними засобами захисту, повідомляє Better Homes & Gardens.

За словами ліцензованого електрика і власника AstroWatt Electric Тома Джеймсона, якщо будь-яке обладнання або прилад споживає багато енергії, його слід підключити до окремої розетки.

"Великі споживачі енергії не повинні використовуватися в одній розетці. Подумайте про обігрівачі, мікрохвильові печі, тостери, кондиціонери, бігові доріжки або про все, що генерує тепло та/або має двигун. Найкраще виділити для цих приладів і обладнання власні розетки, коли це можливо", - сказав він.

Водночас директор програми Electrical Safety Foundation International Деніел Маджано розповів, що під деякі потужні пристрої потрібно виділяти окремий ланцюг, щоб не перевантажувати його.

"Будь-які електроприлади, що виділяють тепло або споживають багато енергії, повинні бути підключені, в ідеалі, до власного ланцюга", - зазначив Маджано, пояснивши, що спрацювавший вимикач або перегорілий запобіжник унаслідок під'єднання кількох приладів означає, що ви перевантажуєте ланцюг, який здатен витримувати безперервне навантаження в діапазоні від 1440 до 1920 Вт.

Скільки енергії споживають побутові прилади:

  • Сушильна машина для білизни: 2790 кВтг
  • Кавоварка - 1000 кВтг
  • Фен - 710 кВтг
  • Мікрохвильова піч - 1500 кВтг
  • Обігрівач - 1320 кВтг
  • Тостер - 1051 кВтг
  • Пилосос - 542 кВтг.

Як визначити, чи перевантажена ваша розетка або ланцюг

Однією з ознак того, що ваша розетка або ланцюг перевантажені, є відключення електроенергії. Якщо вибило пробки, то можна вмикати світло, клацнувши вимикач. Але в деяких старих будинках автоматичних вимикачів може не бути. У такому разі запобіжник може перегоріти і його необхідно замінити.

За словами президента Mr. Electric Джоела Вортінгтона, є й інші ознаки. Ними є теплі або знебарвлені розетки, мерехтливе світло або запах гару.

Також у разі перевантаження мережі ви можете почути потріскування, шпіпіпіння або дзижчання від розетки.

Що не можна підключати до подовжувачів

Експерти не радять також під'єднувати потужні прилади, як-от кавоварки, холодильник або обігрівач, до подовжувачів, щоб уникнути перегріву, який може призвести до пожежі. Ці додаткові розетки варто використовувати тільки для електроніки з низьким споживанням, як-от зарядні пристрої, телевізори або комп'ютери.

Джерело матеріала
loader
loader