/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fdc6d5608520bf1d00ca06de5ec1a56a0.jpg)
Метеоритний дощ Ліріди 2025: коли найкращий час для спостереження
Найкращим часом для спостереження за Лірідами припаде на передсвітанковий час, розповідає 24 Канал. Саме тоді небо є найтемнішим, а радіант – точка, з якої, здається, з'являються метеори – піднімається найвище над горизонтом. Чим вище розташований радіант, тим більше метеорів можна побачити.
Однак астрономи радять не дивитися прямо на нього, а трохи вбік – так можна спостерігати найдовші та найяскравіші сліди.
Попри те, що Ліриди можна бачити вже з пізнього вечора, після півночі кількість метеорів значно зростає. Це пов’язано з тим, що після півночі ваше місцезнаходження на Землі повертається до "фронтального краю" руху планети в космосі – тобто ви безпосередньо спрямовані в потік уламків комети. Аналогічно до поїздки під дощем: більше крапель потрапляє на лобове скло, ніж на заднє.
Метеоритний дощ Ліріди – одне з найстаріших документованих небесних явищ, і його пік у 2025 році обіцяє стати яскравим видовищем для всіх охочих.
Що спричиняє метеорний потік Ліріди?
Метеори Ліріди – це маленькі уламки комети Тетчер, довгоперіодичної комети, яку відкрив астроном-любитель А.Е. Тетчер.
Метеорні потоки виникають, коли Земля перетинає шлях комети, стикаючись зі шлейфом кометних крихт. Саме тому вони відбуваються приблизно в один і той самий час щороку і, здається, походять з певних точок неба.
Згоряючи в атмосфері Землі, метеори залишають на небі яскраві смуги, які зазвичай називають "падаючими зірками".
Метеори Ліриди з'являються швидко, але не так швидко, як Леоніди, пік яких припадає на листопад.

