Піт Геґсет ділився деталями ударів по Ємену в чаті Signal з його дружиною, братом та особистим адвокатом, — NYT
Піт Геґсет ділився деталями ударів по Ємену в чаті Signal з його дружиною, братом та особистим адвокатом, — NYT

Піт Геґсет ділився деталями ударів по Ємену в чаті Signal з його дружиною, братом та особистим адвокатом, — NYT

За даними співрозмовників видання, інформація у листуванні включала розклад польотів винищувачів F/A-18 Hornet, що мали завдати ударів по позиціях хуситів у Ємені. Того ж дня подібні дані він розмістив в іншому чаті, до якого додали головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберга.

Міністр оборони США Піт Геґсет ділився деталями майбутніх військових ударів по Ємену в приватному чаті месенджера Signal, до якого входили його дружина Дженніфер, брат Філ та особистий адвокат Тім Парлаторе. Про це повідомило видання The New York Times з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.

За даними співрозмовників видання, інформація включала розклад польотів винищувачів F/A-18 Hornet, що мали завдати ударів по позиціях хуситів у Ємені. Того ж дня подібні дані він розмістив в іншому чаті Signal, створеного радником президента з нацбезпеки Майком Волтцом, до якого випадково додали головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберга.

Як пише NYT, експродюсерка Fox News Дженніфер Геґсет не працює в Міноборони, але вона подорожувала з чоловіком за кордон і викликала критику за те, що супроводжувала його на деяких зустрічах з іноземними лідерами. Геґсет запросив її на дві зустрічі з іноземними військовими колегами в лютому та на початку березня, де обговорювалася конфіденційна інформація, про що вперше повідомило видання The Wall Street Journal.

Його брат Філ працює в Пентагоні як зв’язковий із Департаментом внутрішньої безпеки та старшим радником міністра оборони.

Тім Парлаторе, який є особистим адвокатом Геґсета протягом останніх восьми років, був призначений командиром Військово-морських сил США у військово-юридичній службі приблизно за тиждень до початку ударів у Ємені.

Геґсет створив чат «Defense | Team Huddle» у січні ще до його затвердження на посаду. До нього входило близько десяти осіб з його найближчого оточення. За словами джерел, спершу чат був призначений для адміністративних питань, але згодом в ньому з’явилися повідомлення про військові операції. Геґсет також порушив протоколи безпеки, використовуючи для спілкування приватний телефон, а не урядовий.

Радники застерігали Геґсета від використання Signal для поширення чутливої інформації, однак він продовжував користуватися додатком. Йому також рекомендували перенести чат «Defense | Team Huddle» на урядовий телефон, але він цього не зробив, за словами деяких людей, знайомих із ситуацією.

Міністр оборони США Піт Гегсет заперечив, що випадково поінформував головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберга про «воєнні плани США» щодо єменських хуситів. Пізніше радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц узяв на себе «повну відповідальність» за ситуацію.

Неурядова організація American Oversight подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні в закритому чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені. 

Дональд Трамп зі свого боку заявив, що не планує звільняти посадовців своєї адміністрації, які обговорювали удари американських військ по Ємену. Associated Press же повідомляло, що міністра оборони США Піта Гегсета та інших працівників Пентагону перевірять на використання застосунку Signal.

Газета The Guardian писала, що радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майк Волтц додав журналіста в секретний чат у Signal, бо помилково зберіг його номер під іменем іншої людини.

Politico з посиланням на джерела в адміністрації Дональда Трампа повідомило, що на тлі інциденту з витоком даних у месенджері Signal Джо Каспер, який є начальником штабу міністара оборони США Піта Гегсета, днями залишить свою посаду у Пентагоні і перейде на нову. 

Фото: Піт Геґсет Yonhap

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader