/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F2a8a609c822e39d6325c817f05e18f55.jpg)
Великодній тиждень 2025: дати і що не можна робити
Традиційно після Воскресіння Христового розпочинається Великодній тиждень, з яким пов’язано чимало традицій і заборон. Цей особливий період також відомий як Світла седмиця, або Світлий тиждень.
Великодній тиждень 2025 – дати і головні традиції
Світлий тиждень триває сім днів, включаючи в себе Великодню неділю і шість наступних днів після свята. Тобто у 2025 році Великодній тиждень триватиме з 20 по 26 квітня.
Протягом цього періоду у храмах щодня відбуваються богослужіння. Після них здійснюються хресні ходи, на яких віряни співають святкові піснеспіви, а священик кропить всіх святою водою.
Під час хресного ходу звучить святковий дзвін. Православні християни у Великодній тиждень, як замість ранкових, так і замість вечірніх молитов, читають Пасхальні часи.
Понеділок Великоднього тижня називають Поливаним понеділком – цього дня заведено обливатися водою, яка, за повір’ями, має цілющу силу проти різних хвороб.
Четвер подекуди називають Навський Великдень, тобто Великдень мерців. Вважалося що в цей день звістка про Воскресіння Христове сягає потойбічного світу й померлі приєднуються у святкуванні до живих. У четвер прибирати могили на кладовищах напередодні Радониці.
У П’ятницю Великоднього тижня відзначається свято ікони Божої Матері Живоносне джерело. У храмах здійснюється мале водосвяття.
Що не можна робити у Великодній тиждень
Протягом Великоднього тижня не можна сваритися, лихословити, пліткувати, заздрити, ображати, ображатися, бажати іншим зла.
Не варто залишатися осторонь добрих справ – час допомагати, проявляти милосердя, доброту і щедрість.
У перші дні Великоднього тижня рекомендується відкласти важку фізичну роботу як вдома, так і на городі. Хоч 20 квітня закінчується Великий піст, під час Світлої седмиці не можна переїдати і зловживати алкоголем.

