/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F0e95d69f48c734a94d0e32c00f7b0f58.jpg)
Розкриті технічні характеристики данських безпілотників RQ-35 Heidrun, які отримала Україна
Німеччина передала Україні значну партію сучасних безпілотників для посилення розвідувальних спроможностей — 316 дронів Vector німецького виробництва та 30 дронів RQ-35 Heidrun від данської компанії Sky-Watch. Це не лише суттєве підсилення тактичної розвідки на полі бою, а й підтвердження визнання ефективності українських підходів до ведення дронової війни на рівні НАТО.
Vector — це електричний вертикально-злітний БпЛА (eVTOL) з фіксованим крилом, здатний перебувати в повітрі до 120 хвилин та передавати дані в режимі реального часу на відстань до 30 км. Завдяки оптичним сенсорам високої роздільної здатності, безшумній роботі та зашифрованому зв’язку він є ідеальним засобом для коригування артилерії, спостереження та виявлення цілей. Вперше Vector був поставлений Україні у 2022 році, де швидко довів свою ефективність у бойових умовах.
RQ-35 Heidrun — легкий міні-БпЛА з ручним запуском, розрахований на тактичну розвідку на малій висоті. Його основна перевага — стійкість до засобів радіоелектронної боротьби, включно з GPS-глушінням. Дрон передає денне і нічне відео високої якості, а деякі версії мають радіус дії до 45 км. З початку повномасштабної війни RQ-35 використовувався українськими підрозділами для розвідки в зонах, де більші дрони є надто вразливими.
В умовах сучасної війни ці безпілотники стали основою для високоточної та швидкої реакції на зміну ситуації на фронті. Вони не лише підвищують ефективність артилерії, зменшуючи ризик супутніх втрат, а й дозволяють діяти оперативно й автономно в будь-якому середовищі. Постачання такої кількості дронів є стратегічним внеском в обороноздатність України та демонструє, як технології змінюють сучасну війну.

