Вірусний шоколад з Дубаю став причиною глобальної кризи фісташкових запасів
Вірусний шоколад з Дубаю став причиною глобальної кризи фісташкових запасів

Вірусний шоколад з Дубаю став причиною глобальної кризи фісташкових запасів

Шоколад з Дубаю став причиною глобальної кризи постачання фісташок, оскільки попит на нього, підхоплений вірусними відео в Tik.

Tok, викликав різке зростання цін на горіхи та їх дефіцит.

Про це пише The Financial Times.

Плитки шоколаду з фісташковим кремом, кадаїфі та молочним шоколадом, вперше представлені еміратським брендом FIX у 2021 році, досягли популярності завдяки відео на Tik.

Відео, яке було завантажене в грудні 2023 року, зібрало понад 120 мільйонів переглядів і стало основою для глобального буму шоколаду з фісташками.

Цей попит вже призвів до суттєвого зростання цін на фісташки: ціна за фунт піднялася з 7,65 до 10,30 долара.

Як зазначив Джайлс Хакінг з компанії CG Hacking, торговця горіхами, світовий ринок фісташок на даний момент вичерпав свої запаси.

Ціни на шоколад не є доступними для всіх.

Наприклад, плитка шоколаду від Lindt у Великій Британії коштує 10 фунтів за 145 грамів, що вдвічі дорожче за інші продукти бренду.

Але попит настільки високий, що деякі магазини обмежують кількість плиток, які можна купити, а компанії Lindt і супермаркет Wm Morrison випустили спеціальні великодні яйця з фісташковим кремом.

Запаси фісташок скоротилися через не найкращий врожай минулого року в США, найбільшому постачальнику горіхів у світі, а також через те, що врожай був високої якості, залишаючи мало дешевих ядер без шкаралупи, які зазвичай використовують для виробництва шоколаду, зазначив Хакінг.

«Запаси фісташок майже вичерпалися, і коли шоколад з Дубаю почав здобувати популярність, кондитери стали викуповувати все, що могли знайти.

Це призвело до дефіциту на решту ринку», — пояснив він.

Іран, другий за величиною виробник фісташок у світі, збільшив експорт на 40% до ОАЕ в першій половині 2025 року, порівняно з попереднім роком, згідно з даними митної служби Ірану.

Цей дефіцит став несподіванкою після 2023 року, коли фісташки були надлишковими на ринку і це навіть призвело до зниження цін, розповів Бехруз Агах, представник Іранської асоціації фісташок.

У Каліфорнії фермери, які раніше вирощували мигдаль, почали переходити на фісташки, але ці дерева почнуть плодоносити лише у вересні наступного року.

Водночас кондитери повідомляють про труднощі з виробництвом достатньої кількості плиток з кремом.

Джерело матеріала
loader
loader