В Україні побутові споживачі мають своєчасно здійснювати оплату комунальних послуг. Зокрема, щомісяця треба платити за газ та передавати показники лічильника. Видання «ГазПравда» розповіло, яке покарання може загрожувати втручання в роботу лічильника газу.
Що може бути за несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника
Фахівці пояснили, що багато українців досі не знають про відповідальність за самовільне втручання в роботу газових приладів чи трубопроводів. Одним з таких порушень є несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу, шляхом прихованих заходів.
«Тобто коли споживач хитрить, засовує якісь магніти у прилади обліку, пошкоджує пломби на приладі тощо. За таке порушення початок періоду, за який визначається об’єм необлікованого газу, рахують з дня встановлення лічильника газу та/або пошкоджених пломб. Але не більше 12 місяців», – йдеться у повідомленні.
За таке порушення домогосподарство з опалювальною площею 100 кв. метрів де проживає чотири особи, і яке облаштоване двоконтурним газовим котлом і газовою плитою, може отримати великий штраф – близько 70 000 грн.
Приклад розрахунку штрафу за втручання в роботу лічильника:
70 300 грн = 7,96 грн/м3 * (23,6 м3 людино-місяць * 4 особи * 12 міс. + 11 м3/м2 на місяць в опалювальний період х 100 м2 * 7 опалювальних міс.).
- 7,96 грн/м3 – чинна ціна газу для побутових споживачів;
- 23,6 м3 людино-місяць – норма з додатка 20 Кодексу ГРМ (за наявності газової плити і водопідігріву);
- 4 – особи, які офіційно зареєстровані в будинку;
- 12 міс. – період, за який донараховують необліковані куби газу;
- 11 м3/м2 на місяць в опалювальний період – норма з додатка 20 Кодексу ГРМ для опалення будинку;
- 100 кв. метрів – опалювальна площа помешкання;
- 7 міс. – кількість опалювальних місяців у році.
Нагадаємо, чи можуть позапланово проводити повірку газового лічильника.