Академія кінематографічних мистецтв оголосила про нові правила голосування за премію «Оскар»
Академія кінематографічних мистецтв оголосила про нові правила голосування за премію «Оскар»

Академія кінематографічних мистецтв оголосила про нові правила голосування за премію «Оскар»

Зміни також торкнулися категорії «Найкращий міжнародний фільм»

Американська академія кінематографічних мистецтв і наук зробила жорсткішими правила голосування на кінопремії «Оскар». Тепер члени Академії зобовʼязані переглянути всі номіновані фільми в кожній категорії, щоб мати право голосу у фінальному турі голосування.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Академії.

Раніше перегляд усіх стрічок лише рекомендували, а члени Академії голосували в тих номінаціях, де вважали себе достатньо обізнаними.

Однак останніми роками все частіше лунала критика, що саме факт перегляду фільму стає вирішальним чинником для здобуття нагороди. При цьому в анонімних інтервʼю деякі члени Академії зізнавалися, що не подивилися частину номінованих стрічок або просто не додивились їх.

Зміни також торкнулися категорії «Найкращий міжнародний фільм». Тепер режисери зі статусом біженця або притулку зможуть представляти країну, яка надала їм цей статус, навіть якщо вони не є її громадянами. Це зберігає традиційний механізм подачі — через національні комітети, але розширює коло претендентів.

Правозахисники вже давно критикували процедуру подачі міжнародних фільмів на «Оскар», адже їх подають уряди, а не сама Академія. Це створює перепони для опозиційних режисерів в авторитарних країнах.

Окрім того, Академія постановила, що використання штучного інтелекту у фільмі не збільшує і не зменшує його шанси на номінацію.

«Кожне відділення при ухваленні рішення про вручення нагороди оцінюватиме досягнення, зважаючи на ступінь участі людини в творчому процесі», — зазначили організатори «Оскара».

У 2026 році на церемонії «Оскар» вперше вручатимуть нагороду в новій категорії — «Досягнення вкастингу». Щоб визначити номінантів, Академія проведе попередній етап голосування, за результатами якого сформують шортлист із десяти фільмів. Після цього відбудеться спеціальна презентація під час якої члени кастинг-департаменту зможуть ознайомитися з кожним проєктом докладніше та поставити запитання номінантам у форматі Q&A.

Дебют цієї нагороди запланований на 2028 рік.

Фото: oscars.org

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader