Американець місяць проходив із цвяхами в животі після поранення
Американські лікарі прооперували пацієнта, який потрапив до лікарні лише через чотири тижні після поранення так званим нейлганом, або пневмомолотком, – пневматичним гвоздезабивним пістолетом. Згодом з його черевної порожнини витягли три цвяхи, які пройшли через кілька життєво важливих органів. Про це інформує «Главком» із посиланням на статтю у науковому журналі Cureus.
Історією про незвичайний клінічний випадок поділилися хірурги однієї з клінік медвузу при Державному університеті Східного Теннессі (США).
53-річний американець, який звернувся до лікарів, скаржився на дискомфорт у животі. За словами пацієнта, приблизно за місяць до цього він за допомогою цвяхів пістолета скріплював дерев'яні деталі, впираючи їх у живіт. Інструмент нещодавно був куплений, і чоловік ще не до кінця відкалібрував його роботу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F2349e2e53ca41950c38d1092339aa767.jpg)
Пізніше постраждалий виявив у себе на черевній стінці три невеликі рани. При цьому пацієнт стверджував, що самих пострілів у живіт із нейлгану не помітив і не пам'ятає. Після того, що сталося, чоловік не відчував болів у животі, не відчував ознобу, підвищення температури або інших тривожних симптомів.
Проте за кілька тижнів у животі з'явився незрозумілий дискомфорт, з приводу чого американець звернувся до відділення невідкладної допомоги. Лікарі тоді припустили, що ці відчуття можуть бути наслідком загострення виразкового коліту, який мав чоловік, і не стали його госпіталізувати.
Оскільки біль зберігався, пацієнт повторно звернувся до медиків. Тоді йому призначили рентген черевної порожнини, який виявив у животі три сторонні тіла. Наступне КТ-обстеження показало, що три неушкоджені цвяхи були в районі печінки, підшлункової залози, дванадцятипалої кишки та тонкого кишечника.
Незважаючи на рентгенологічні дані, чоловік не мав перитоніту, а всі життєві показники залишалися стабільними, без лихоманки або суттєвих відхилень у результатах лабораторних тестів.
Під час порожнинної операції хірурги виявили, що один із цвяхів пройшов через ліву частку печінки та середину підшлункової залози, а другий через праву частину печінки і зупинився недалеко від дванадцятипалої кишки. Третій, пройшовши через брижу тонкої кишки у лівій частині живота, застряг між петлями тонкого кишечника. Проте цвяхи витягли без витоку жовчі, панкреатичної рідини, пошкоджень кишківника чи інших негативних наслідків.
Відновлення після операції пройшло без ускладнень, біль у животі зник. Пацієнта виписали із рекомендацією з'явитися на повторний огляд у клініку за пів року.
Описаний епізод примітний тим, що з поранення минуло чотири тижні, і, незважаючи на великий розмір цвяхів, обійшлося без розриву органів або інших ускладнень. Це вкрай нетипово для травм живота, які зазвичай вимагають термінового втручання, підкреслили медики.

