Brave1 відновлює грантову програму та пропонує до 8 млн грн розробникам дронів, озброєння та інших Defense Tech рішень
Brave1 відновлює грантову програму та пропонує до 8 млн грн розробникам дронів, озброєння та інших Defense Tech рішень

Brave1 відновлює грантову програму та пропонує до 8 млн грн розробникам дронів, озброєння та інших Defense Tech рішень

Кластер оборонних технологій Brave1 відновлює грантову програму для розробників Defense Tech технологій. Зокрема — роїв наземних роботів, балістичних ракет, катерів-мінувальників і дронів-камікадзе на оптоволокні. Про це повідомили AIN.

Компанії оборонного сектору можуть отримати 500 000 гривень або ж один, два, чотири чи вісім мільйонів гривень на свої розробки. Податися можуть українські виробники, які є учасниками Brave1 і чиї розробки пройшли оборонну експертизу й отримали відповідні оцінки:

  • від 4 балів — для отримання гранту на 500 000 грн;
  • від 7 балів — на 8 млн грн.

«Ця грантова програма Brave1 вже діяла раніше. Після незначної паузи прийом заявок знову відкритий. Єдина зміна в поданні заявок — потреба надати деякі додаткові документи», — йдеться в пресрелізі.

Ознайомитися з деталями та залишити заявку можна на платформі. Пріоритетні технології визначили такі:

  • БпЛА: діпстрайки, дрони-носії ретрансляторів, аеростати, розвідувально-ударні комплекси, зенітні дрони, навчальні дрони.
  • Наземні роботизовані комплекси (НРК): зенітні турелі, ударні, розвідувальні, логістичні, евакуаційні, інженерні (саперні), мультифункціональні.
  • Водні дрони, що несуть різні види озброєння (БЕК, РСЗВ, БпЛА, НРК), а також виконують функції мінування, розмінування й логістики.
  • Засоби РЕБ: системи керування на лінії бойового зіткнення, комплексні засоби з автоматичним виявленням і подавленням каналів керування для боротьби з ударними БПАК; індивідуальні засоби, повітряні комплекси РЕБ.
  • Боєприпаси, зокрема керовані, КАБи, боєприпаси всіх типів для ураження повітряних цілей, броньованої техніки й піхоти, а також протитанкові та протиколісні міни.
  • Технології: системи навігації, системи зв’язку для безпілотних систем, силові установки для БпЛА та ракет, маршові й стартові двигуни, засоби ураження направленої енергії, технології маскування для протидії розвідці тощо.
  • Системи (засоби) захисту військ від дронів, на які не впливають засоби РЕБ, індивідуальні системи фізичного знищення малорозмірних дронів, дронів-камікадзе, спеціалізовані засоби боротьби з РЕБ/РЕР/РЛС, сучасні системи захисту особового складу, техніки та позицій.
  • Ракетне озброєння: ракети до ПЗРК, ЗРК, РСЗВ; крилаті, балістичні й некеровані ракети.
  • Штучний інтелект: системи автономного виконання задач безпілотних роботизованих систем, рої дронів, РЕБ на основі AI, кіберзахист, AI для когнітивного картографування місцевості та психологічних операцій тощо.
  • Сучасні технічні засоби розвідки повітряного, наземного й морського базування, автоматичні засоби для ідентифікації та розпізнавання об`єктів, багатодіапазонні радари з використанням машинного навчання.
  • Розмінування.

За словами керівниці Brave1 Наталії Кушнерської, за весь час роботи цієї програми видали понад 500 грантів на розвиток вітчизняних оборонних технологій. Найбільшу кількість залучили виробники БпЛА, а також наземних і морських роботизованих і дистанційно-керованих комплексів.

«А загалом українські Defense Tech компанії вже отримали 2,2 млрд гривень на свої розробки», — сказала Кушнерська.

Кластер оборонних технологій Brave1 запустили у квітні 2023 року. Його ціль — пришвидшити розвиток технологій, які допомагатимуть на полі бою й даватимуть змогу відповідати росіянам. Раніше Brave1 збільшив суми грантів для Defense Tech-розробок і запускає нові — на чотири та вісім млн грн. Раніше максимальна сума була два млн грн.

Наталія Кушнерська, керівниця Defense Teech кластера Brave1, в авторській колонці для AIN розповідала, як працює кластер, а також — про Defense Tech Valley, перший міжнародний інвестиційний саміт української індустрії Defense Tech.

Джерело матеріала
loader
loader