/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fb98d64139c410e64090173cc5488f3e9.jpg)
Знову чат у Signal. Скандал із главою Пентагона
Міністр оборони США Піт Хегсет міг ділитися планами ударів по хуситах ще в одному чаті в Signal, до якого були включені його дружина, брат і адвокат.
У березні з’ясувалося, що радник президента США з національної безпеки Майк Волтц випадково додав головного редактора журналу Atlantic Джеффрі Голдберга до групового чату в месенджері Signal, де американські силовики обговорювали плани атаки на хуситів у Ємені. Тепер же газета New York Times і телекомпанія CNN стверджують, посилаючись на анонімних співрозмовників, що міністр оборони Піт Хегсет ділився планами ударів по хуситах ще в одному чаті в Signal, до якого були включені його дружина, брат і адвокат.
Про цей другий чат спочатку розповіла з слів своїх анонімних співрозмовників New York Times, а потім, посилаючись на власні джерела — сайт CNN.
За даними New York Times, Піт Хегсет поділився детальною інформацією про майбутні удари по Ємену у закритому чаті в Signal 15 березня.
Про чат журналістам розповіли четверо людей. За словами деяких із них, інформація включала розклад вильотів винищувачів F/A-18 Hornets, які мали завдати ударів по повстанцях-хуситах у Ємені.
По суті це були ті ж плани, про які дізнався редактор Atlantic Джеффрі Голдберг, коли в березні його випадково додали в інший чат у Signal. Голдберг дізнався про готовані удари також 15 березня.
Як пише NYT, у чаті в Signal, про який раніше не було відомо, перебували дружина Піта Хегсета і колишня продюсерка Fox News Дженніфер Роше, а також брат Хегсета, Філ, і його адвокат Тім Парлаторе.
Незважаючи на те, що Філ Хегсет і Тім Парлаторе працюють у Пентагоні, вони не мають жодного відношення до операцій США проти єменських хуситів.
Дженніфер Роше, у свою чергу, зовсім не пов’язана з роботою в Міноборони США. При цьому раніше газета The Wall Street Journal повідомляла, що Хегсет приводив свою дружину на зустрічі з представниками іноземних військових відомств, на яких обговорювалася секретна інформація. Зокрема, вона була присутня на переговорах із главою британського Міноборони на початку березня, коли сторони обговорювали рішення США призупинити обмін розвідувальними даними з Україною.
За словами співрозмовників CNN, група в Signal, у якій перебували дружина і брат міністра оборони, була створена під час затвердження його кандидатури в Конгресі і називалася Оборона/Команда. У ній Хегсет і його найближче оточення, більше десяти осіб, обговорювали все, пов’язане з цією процедурою.
Хегсет писав у групу зі свого особистого телефону і продовжив користуватися цим приватним чатом після затвердження на посаді міністра, заявляють джерела New York Times і CNN.
Варто зазначити, що в Пентагоні відбулися низка звільнень на тлі розслідування витоків інформації, у яких фігурували оперативні плани військових дій по Панамському каналу, другого авіаносця, що прямує до Червоного моря, візиту Ілона Маска і паузи у зборі розвідувальних даних по Україні. Зокрема, відсторонили трьох чиновників — Дена Колдуелла, старшого радника міністра оборони Хегсета, Коліна Керролла – керівника апарату заступника міністра оборони США Стівена Файнберга і заступника керівника апарату Пентагону Даріна Селніка.
На тлі повідомлень про витік у Signal представник Пентагону Шон Парнелл заявив, що ЗМІ «із ентузіазмом приймають скарги незадоволених колишніх співробітників як єдине джерело для своєї статті».
Заступник прес-секретаря Білого дому Анна Келлі заявила, що «недавно звільнені „інформатори“ продовжують спотворювати правду, щоб заспокоїти своє розхитане его і підірвати програму президента».
У Пентагоні заперечують, що глава оборонного відомства Піт Хегсет розкрив секретну інформацію про атаку на єменських хуситів у чаті Signal, про який повідомили ЗМІ.
Представник Пентагону Шон Парнелл назвав «вкидом» поширену ЗМІ інформацію.
«Вони (ЗМІ) спиралися лише на слова людей, звільнених цього тижня, і, здається, у них є мотив саботувати дії міністра і президента», – зазначив Парнелл.
Представник Пентагону стверджує, що «ні в одному з чатів у Signal не було секретної інформації, як би не намагалися подати цю історію».
«Що правда, так це те, що офіс міністра оборони продовжує зміцнюватися і ставати більш ефективним у виконанні програми президента Трампа», – додав він.
Білий дім заявив, що президент Дональд Трамп і надалі рішуче підтримує голову Пентагону. Прес-секретар Білого дому офіційно спростувала появу в ЗМІ повідомлень про те, що ведеться пошук його наступника.
За матеріалами: Ошибка: текст или язык не указаны.

