Україна передала Китаю докази участі її громадян та компаній у війні
Україна передала Китаю докази участі її громадян та компаній у війні

Україна передала Китаю докази участі її громадян та компаній у війні

Будівля МЗС (Фото: Depositphotos)

Українські спецслужби надали Китаю докази того, що громадяни країни воюють на боці Росії, а її компанії залучені до виробництва продукції військового призначення у країні-агресорі. Про це повідомило українське Міністерство закордонних справ.

У вівторок, 22 квітня, посол Китайської народної республіки Ма Шенкунь був запрошений до дипломатичного відомства.

Під час зустрічі заступник голови МЗС Євген Перебийніс наголосив, що факти участі громадян Китаю у бойових діях проти України на російському боці, а також залучення компаній з КНР до виробництва у країні-агресорі продукції військового призначення "викликають серйозне занепокоєння та суперечать духу партнерських відносин" між Києвом та Пекіном.

Українські спецслужби передали Китаю докази таких фактів.

Читайте також
Рекрутер був переконливим. Як Росія заманила китайців на війну в Україні – розповідь полонених

У зв'язку з цим Перебийніс закликав КНР "вжити заходів", аби припинити підтримку Росії у її війні проти України, про відсутність якої неодноразово заявляла китайська сторона.

Заступник голови МЗС також запевнив посла, що Україна "цінує стратегічне партнерство з КНР та розраховує, що Китай утримуватиметься в подальшому від кроків, які могли б зашкодити двостороннім відносинам".

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що українська Служба зовнішньої розвідки передасть Китаю інформацію про постачання зброї Росії та громадян, які працюють на оборонних заводах.

  • 8 квітня Зеленський повідомив про взяття в полон двох громадян Китаю в Донецькій області. Він зазначив, що Україна має дані про щонайменше 155 китайців, які беруть участь у війні на боці РФ. Згодом президент опублікував відео із допитом полонених громадян КНР.
  • Українське МЗС викликало тимчасового повіреного у справах Китаю, щоб засудити факт участі китайців у війні та вимагати пояснень. У США назвали цю інформацію "тривожною", а Китай – основним пособником Росії у війні проти України.
  • 10 квітня представник китайської дипломатії заявив, що твердження про участь громадян Китаю на боці Росії у війні проти України нібито не має фактів.
  • 11 квітня Зеленський заявив, що на боці Росії воюють щонайменше кілька сотень китайців.
  • 17 квітня Зеленський сказав, що Україна отримала інформацію про те, що Китай постачає Росії зброю. Зокрема, він згадав порох і артилерію.
  • 18 квітня у МЗС Китаювідкинули звинувачення президента і назвали заяву "безпідставною".
Читайте також
Китайські полонені підтвердили, що у місцевих соцмережах рекламують війну
Джерело матеріала
loader
loader