В Україні запрацював електронний реєстр видавців
В Україні запрацював електронний реєстр видавців

В Україні запрацював електронний реєстр видавців

В Україні з 22 квітня запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. До 1 листопада він функціонуватиме в режимі дослідної експлуатації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

«Реєстр створений відповідно до Закону України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» та постановиКабінету МіністрівУкраїни від 18 липня 2024 року № 824, яка затверджує новий порядок ведення Державного реєстру», - ідеться в повідомленні.

Як зауважили у міністерстві, наразі завершене технічне налаштування програмного забезпечення та всі необхідні інтеграції і взаємодію з іншими державними реєстрами, зокрема Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відтепер процес включення до реєстру здійснюється повністю в електронному форматі, а заявки формуються та подаються онлайн - без паперових документів і без особистого звернення до установ.

У МКСК зазначили, що відкрита частина реєстру доступна кожному, зокрема вона містить достовірну та актуальну інформацію про суб’єктів видавничої справи, які здійснюють свою діяльність на території України.

Також у відомстві акцентували, що, згідно із законодавством, ведення Державного реєстру здійснюється в електронній формі уповноваженим органом - Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, який є його адміністратором. Своєю чергою МКСК є держателем реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Програмне забезпечення реєстру розроблене за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» в інтересах МКСК. Роботи були здійснені в межах програми міжнародної технічної допомоги «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна - ЄС (ІнноЛабЄС)», яка реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації планує цього року реалізувати проєкт Реєстру реєстрів.

Джерело матеріала
loader
loader