Астрономи розгадали таємницю "зниклої" матерії у Всесвіті: її виявили у гігантських гало
Астрономи розгадали таємницю "зниклої" матерії у Всесвіті: її виявили у гігантських гало

Астрономи розгадали таємницю "зниклої" матерії у Всесвіті: її виявили у гігантських гало

Міжнародна група астрономів нарешті знайшла понад половину звичайної матерії, яка, здавалося, зникла з нашого поля зору.

Про це повідомляє Phys.

Проведені дослідження показали, що ця "відсутня" матерія перебуває у формі надзвичайно розрідженого та невидимого іонізованого водню, що утворює величезні гало, які оточують галактики і є значно більшими та розширеними, ніж вважалося раніше.

Цей прорив не лише розв'язує давню суперечність між теоретичними моделями еволюції Всесвіту після Великого вибуху (який стався 13,6 мільярдів років тому) та астрономічними спостереженнями, але й дає нове розуміння активності масивних чорних дір у центрах галактик.

Виявляється, ці чорні діри можуть викидати газ на значно більші відстані від галактичного ядра — приблизно вп'ятеро більші, ніж передбачали науковці.

"Ми вважаємо, що, досліджуючи простори далі від галактик, ми зможемо виявити весь газ, якого нам бракувало", — пояснила Боряна Хаджійська, наукова співробітниця Міллера з Каліфорнійського університету в Берклі та головна авторка дослідження.

Вона також додала, що для більш точних висновків необхідний детальний аналіз з використанням моделювання.

Її колега Сімона Ферраро, старша наукова співробітниця Національної лабораторії Лоуренса в Берклі та Каліфорнійського університету в Берклі, яка раніше вже спостерігала натяки на існування цих великих іонізованих водневих гало, підкреслила: "Результати наших вимірювань чітко підтверджують виявлення всієї цієї 'зниклої' матерії".

Результати цього масштабного дослідження, в якому взяли участь 75 вчених з різних інститутів по всьому світу, були представлені на наукових конференціях та опубліковані як препринт на ar.

Наразі стаття проходить рецензування у престижному журналі Physical Review Letters.

Хаджійська та Ферраро є дослідницями Центру космологічної фізики у Берклі та лабораторії Берклі.

Джерело матеріала
loader
loader